kadr z klipu do utworu „Ski" Young Thuga i Gunny

Nowe fakty w sprawie zatrzymania Young Thuga i jego ekipy. Gunna pozostanie w areszcie

Podziel się newsem:

Gunna, najważniejsza postać YSL obok Young Thuga, oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pozostanie w areszcie po tym, jak oddalono wniosek o zwolnienie za kaucją. Sprawdź szczegóły.

Gunna pozostanie w areszcie

Gunna, jeden z 28 członków YSL oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zostanie w areszcie do czasu procesu planowanego na 9 stycznia 2023 roku. Sąd odmówił bowiem wypuszczenia rapera za kaucją. Adwokat członka YSL, Steven H. Sadow, napisał maila do redakcji portalu pitchfork, w którym tłumaczy całą sytuację:

Sąd był oczywiście zaniepokojony sugerowanym przez prokuraturę, możliwym zastraszaniem świadków przez mojego klienta. Wierzymy, że po wysłuchaniu dowodów, a nie tylko słów prokuratora, sąd uzna, że zwolnienie Sergio [Gunna – przyp. red.] za kaucją nie będzie, bezpośrednio lub pośrednio, stanowić istotnego zagrożenia dla świadków. Oczekujemy na przesłuchanie dowodowe w tej sprawie, gdy tylko Sąd na to pozwoli.

– treść maila Stevena H. Sadowa do redakcji portalu pitchfork

Gunna, który miał w tym roku wystąpić na festiwalu Open’er 2022 w Gdyni, nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów.

Young Thug & Gunna – Ski

Zatrzymanych 28 członków YSL

W poniedziałek 9 maja 28 członków kolektywu YSL, w tym jego założyciel, raper Young Thug, zostało aresztowanych pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W 56-punktowym akcie oskarżenia w ich stronę znajdują się m.in. morderstwo, nielegalne posiadanie broni czy posiadanie narkotyków w celu dalszej dystrybucji. Największe kontrowersje w całej sprawie wzbudza jednak wykorzystywanie przez prokuraturę tekstów utworów Thuggera. 2 czerwca odbędzie się przesłuchanie Young Thuga w związku z wnioskiem o zwolnienie go za kaucją. Ważnym wydarzeniem w kontekście całej sytuacji zdaje się być także tragiczna śmierć Lil Keeda, 24-letniego rapera i członka YSL, który nie został wymieniony w akcie oskarżenia. Niezależnie od tego jak zakończy się cała sprawa i czy raperzy zostaną skazani, już dziś jest to jedna z największych kryminalnych spraw w historii amerykańskiego hip-hopu.

Gunna, najważniejsza postać YSL obok Young Thuga, oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pozostanie w areszcie po tym, jak oddalono wniosek o zwolnienie za kaucją. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →