fot. Netflix

Netflix zawiesza działalność w Rosji


07 marca 2022

Podziel się newsem:

Netflix będzie niedostępny w Rosji do odwołania. Kulturowa sankcja jest konsekwencją zbrojnej inwazji na Ukrainę.

Netflix dla Ukrainy

Platforma streamingowa jest kolejną marką, która jasno opowiedziała się po stronie Ukrainy w konflikcie wywołanym przez Rosję. Netflix dołączył do szerokiego grona firm wspierających naszych wschodnich sąsiadów. Najpierw, podobnie jak TVP, serwis zablokował wszystkie produkcje rosyjskich filmów oraz seriali oryginalnych.

Ukraina otrzymała również pomoc finansową. Ted Sarandos, założyciel oraz współdyrektor generalny firmy, przekazał milion dolarów na rzecz organizacji Razom for Ukraine, natomiast wczoraj wypłynęła wiadomość o kolejnych krokach powziętych przez platformę.

Przeczytaj: Ludzie bookują Airbnb w Ukrainie – nie by się tam zatrzymać, a żeby okazać wsparcie

Netflix niedostępny w Rosji
fot. Michał Woźniak/East News

Netflix w trybie natychmiastowym wycofany z Rosji

Wczoraj ogłoszono, że platforma całkowicie i do odwołania zawiesza swoje usługi na terenie Rosji. Oznacza to powolne odcinanie Rosji od kultury zachodniej – wiele premier kinowych zostało tam anulowanych, podobnie jak korzystanie z serwisu jest od niedzieli niemożliwe, a jego usługi są niedostępne. Platforma miała w Rosji około miliona subskrybentów.

Z kolei w Polsce Netflix wprowadził opcję dubbingu oraz napisów po ukraińsku w niektórych produkcjach. Oprócz tego serwis udostępnił dokument z 2015 roku traktujący o wojnie w Ukrainie – toczonej nieformalnie od 2014 roku. Film można obejrzeć na YouTube’ie zupełnie za darmo.

Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom | Full Feature | Netflix


Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

Netflix będzie niedostępny w Rosji do odwołania. Kulturowa sankcja jest konsekwencją zbrojnej inwazji na Ukrainę. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Netflix dla Ukrainy Platforma streamingowa jest kolejną […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →