xda-developers.com

Netflix z nową, przydatną funkcją. Double tap, double like


13 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix właśnie dodał do swojej usługi nową funkcję, która pozwoli na jeszcze lepszą personalizację serwisu pod własne potrzeby. Filmy i seriale dobrane specjalnie do twoich potrzeb – yes, please.

Netflix – serwis streamingowy stworzony pod i dla użytkownika

To trzeba przyznać – Netflix jest platformą prostą w obsłudze i bardzo intuicyjną. Fakapy czy nieociągnięcia się zdarzają, ale aplikacja śmiga aż miło. W porównaniu z umarłym już HBO GO (zastąpionym przez dobrze działające HBO MAX) to w ogóle było niebo a ziemia. Funkcja przeskoczenia czołówki to złoto, sortowanie filmów i seriali, lista programów do zobaczenia na później… Nie da się ukryć, że ten element ludzki wysoko prosperuje, to znaczy, serwis jest nastawiony na swojego użytkownika.

Dwa lata temu na platformie pojawiła się ściąga z najchętniej oglądanymi produkcjami, a system ocen za pomocą kciuków zgrabnie prowadzi userów, podpowiadając im filmy i seriale, które mają wpisywać się idealnie w ich konkretne gusta.

Do oceny za pomocą łapek w dół lub w górę dołączono jeszcze jedną, bardziej zaawansowaną funkcję. Two-Thumbs-Up, czyli podwójny kciuk w górę będzie znakiem dla serwisu, która z produkcji maksymalnie podobała się użytkownikowi.

Przeczytaj: Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a i… zero sekretów [recenzja]

Netflix z nową przydatną funkcją podwójny kciuk
fot. Netflix

Netflix z podwójnym kciukiem w górę

Nowe rozwiązanie zadebiutowało w poniedziałek, a funkcja jest dostępna również w Polsce. Christine Doig-Cardet, dyrektorka ds. innowacji i personalizacji produktów Netflixa, w rozmowie z The Verge entuzjastycznie wypowiedziała się o wprowadzonej opcji:

Mamy nadzieję, że dzięki nowym funkcjom, które dodamy w tym roku, przezwyciężymy zmęczenie ludzi ciągłą potrzebą wyboru. To jest to, w co w dużym stopniu chcemy inwestować: dać użytkownikowi narzędzia i przy okazji większą kontrolę, pomagając mu dostosować wrażenia do osobistych upodobań 

A co wy sądzicie o tym rozwiązaniu? Korzystaliście wcześniej z netflixowego systemu ocen?

Netflix właśnie dodał do swojej usługi nową funkcję, która pozwoli na jeszcze lepszą personalizację serwisu pod własne potrzeby. Filmy i seriale dobrane specjalnie do twoich potrzeb – yes, please. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →