fot. Netflix

Netflix okradziony na ponad 500000 dolarów


03 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix w ciągu tygodnia został okradziony na ponad 500000 dolarów. Złodzieje ukradli rekwizyty i sprzęt z planów seriali Lupin i The Crown.

The Crown pozbawione rekwizytów

W zeszłym tygodniu produkcje platformy Netflix The Crown i Lupin, zostały okradzione z rekwizytów, a także sprzętu, którego wartość wynosiła ponad 500000 dolarów.

Emma Corrin jako księżna Diana w The Crown
Serial The Crown/ fot. Netflix

24 lutego zespół The Crown z siedzibą w północnej Anglii został pozbawiony rekwizytów, których łączna wartość wynosiła 200000 dolarów. Jak czytamy na stronie Variety – skradziono ponad 350 przedmiotów, w tym biżuterię, tarczę z zegarka dziadka Wilhelma IV, 10-częściową toaletkę, srebrne i złote kandelabry, a także kryształowe i pozłacane naczynia.

Możemy potwierdzić, że antyki zostały skradzione i mamy nadzieję, że zostaną odnalezione i bezpiecznie zwrócone. Zamienniki będą pozyskiwane, nie oczekuje się, że filmowanie zostanie wstrzymane.

Skradzione przedmioty niekoniecznie są w najlepszym stanie, a zatem mają ograniczoną wartość do odsprzedaży. Jednak są one cenne jako elementy dla brytyjskiego przemysłu filmowego.

– mówi w oświadczeniu rzecznik Netflixa, a także dekoratorka serialu „The Crown” Alison Harvey.

Włamanie na plan serialu Lupin

Nie jest to jednak jedyna taka sytuacja. W środę rano Netflix potwierdził doniesienia, że jego paryska produkcja Lupin (która swoją drogą opowiada historię złodzieja o imieniu Assane Diop) została okradziona ze sprzętu o wartości 330000 dolarów. Według sporządzonego raportu był to zaplanowany napad 20 zamaskowanych osób, które 25 lutego na plan serialu wrzuciły fajerwerki moździerzowe i za ich pomocą dopuściły się włamania.

Przeczytaj także: „Lupin” popularniejszy od „Gambitu królowej”

Lupin bije rekordy popularności
Kadr z serialu Lupin/ fot. Netflix

25 lutego miał miejsce incydent podczas kręcenia nadchodzącego sezonu Lupina. Ludzie z naszej obsady i ekipy są bezpieczni i na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń

– powiedział Netflix w oświadczeniu.

Według The Hollywood Reporter, od tego czasu obsada serialu Lupin wznowiła produkcję.


Oba napady są obecnie przedmiotem śledztwa.

Netflix w ciągu tygodnia został okradziony na ponad 500000 dolarów. Złodzieje ukradli rekwizyty i sprzęt z planów seriali Lupin i The Crown. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →