materiały promocyjne

Netflix będzie tańszy, ale pojawią się reklamy? Firma rozważa nowe rozwiązanie


20 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix szykuje się do rewolucji? Prezes korporacji zdradził, że wkrótce ich usługa może okazać się tańsza, jednak będzie zawierać reklamy.

Netflix przestanie być platformą wolną od reklam?

Jedna z największych platform streamingowych na świecie wkrótce może diametralnie zmienić kierunek, w którym się rozwija. Polski oddział redakcji IGN podaje, że dyrektor generalny Netflixa, Reed Hastings, poinformował o kolejnym potencjalnym planie subskrypcyjnym. Nowy pakiet miałby być tańszy, ale zawierałby reklamy. Obecna najtańsza oferta opiewa na dwadzieścia dziewięć złotych i umożliwia oglądanie filmów i serialu w jakości 480p.

Zobacz: Netflix z nową, przydatną funkcją. Double tap, double like

Wielu z was wie, że od dawna byłem przeciwny systemowi reklam, a kibicowałem tylko streamingowi. Jednak, przede wszystkim zależy mi na widzach. Możliwość wprowadzenie tańszej opcji z reklamami może być tym, czego potrzebują.

– powiedział Reed Hastings.

Streamingowy gigant mierzy się ze spadkiem popularności

Wiadomość o próbie zaoferowania tańszego planu subskrypcyjnego pojawiła się tuż po tym, jak korporacja po raz pierwszy od dziesięciu lat odnotowała spadki. W stosunku do poprzedniego kwartału Netflix stracił dwieście tysięcy abonentów, kiedy spodziewano się wzrostu na poziomie około dwóch i pół miliona użytkowników. Oprócz utraty widzów przychody również okazały się poniżej oczekiwań. W stosunku do poprzedniego roku zmniejszyły się one o dziewięć i osiem dziesiątych punktu procentowego, kiedy przewidywano wzrost o dziesięć i trzy dziesiąte punktu procentowego. Warto podkreślić także, że niedawno platforma podniosła ceny wszystkich pakietów dostępnych obecnie w ofercie.

W obliczu tak dużego załamania, notowania akcji serwisu spadły o dwadzieścia pięć punktów procentowych, natomiast firma założyła utratę kolejnych dwóch milionów abonentów w ciągu drugiego kwartału. Jedynym rejonem, gdzie Netflix okazał się przynosić zysk, była Azja.

Netflix szykuje się do rewolucji? Prezes korporacji zdradził, że wkrótce ich usługa może okazać się tańsza, jednak będzie zawierać reklamy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Netflix przestanie być platformą […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →