materiały prasowe

BioShock” trafi na ekrany. Netflix pracuje nad adaptacją


16 lutego 2022

Podziel się newsem:

Netflix oficjalnie ogłosił, że filmowa adaptacji gry BioShock powstaje. Przy produkcji będą pracować również deweloperzy gry oraz jej wydawcy.

BioShock doczeka się ekranizacji od Netflixa

Jak informują zagraniczne media, Netflix oficjalnie ogłosił prace nad filmową adaptacją serii gier BioShock. Gigant streamingowy będzie współpracować z Take-Two Interactive oraz 2K. Druga z firm będzie odpowiedzialna za produkcję filmu wraz z Vertigo Entertainment.

Zobacz: HBO: Jest pierwszy kadr z serialu The Last of Us

Netflix jest jednym z najlepszych i najbardziej myślących przyszłościowo twórców fabuł w całej współczesnej rozrywce. Cieszymy się, że podzielają naszą wizję i zaangażowanie w serię BioShock, uwielbianą przez miliony fanów na całym świecie.
Studio 2K Cloud Chamber aktywnie pracuje nad kolejną odsłoną serii, a w połączeniu z naszą współpracą z Netflixem jesteśmy przekonani, że BioShock nadal będzie urzekał i angażował widzów jak nigdy dotąd.

– mówi Strauss Zelnic, prezes Take-Two Interactive.

Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi na platformę streamingową. Nie jest to jednak pierwsza próba przeniesienia BioShocka na ekrany. W 2008 roku były plany na stworzenie filmu w reżyserii Gore’a Verbinskiego według scenariusza Johna Logana, jednak projekt upadł przez problemy z budżetem. Ostatecznie BioShock Verbinskiego anulowano w 2013 roku.

BioShock stał się hitem na rynku gier wideo

Pierwsza odsłona serii zadebiutowała na komputerach stacjonarnych i Xboxach 360 w 2007 roku dzięki studiu Irrational Games (obecnie 2K Boston i 2K Australia). Rok później pierwszoosobowy shooter trafił na PlayStation 3. Kontynuacja pojawiła się dopiero w 2010 roku, natomiast ostatnia dotychczasowa odsłona marki z podtytułem Infinite ujrzała światło dzienne w 2013 roku.

Gry z serii Bioshock osadzono w alternatywnej rzeczywistości lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. W dwóch pierwszych odsłonach gracze poruszają się po podwodnym mieście Rapture, gdzie zagrożeniem są genetyczni zmodyfikowani ludzie. W Infinite, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, trafiamy do podniebnego miasta Columbia.

Netflix oficjalnie ogłosił, że filmowa adaptacji gry BioShock powstaje. Przy produkcji będą pracować również deweloperzy gry oraz jej wydawcy. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex BioShock doczeka […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →