fot. Maciej Malik

Moje Rytmy #44: Sarius

Podziel się newsem:

Czego słucha Sarius? Jakie jest jego muzyczne guilty pleasures? Którego utworu nie chce już więcej słyszeć, w jaką postać filmową chciałby się wcielić i co go łączy z Solomunem? Sprawdźcie odpowiedzi rapera w ramach kolejnej odsłony naszego cyklu wywiadów – Moje Rytmy!

Antihype 2 – Sarius łączy klasykę i nowatorskość

Sarius wrócił na scenę z nowym albumem Antihype 2. To kontynuacja kultowego krążka Antihype z 2017 roku, będąca jednocześnie swego rodzaju przekrojem artystycznym artysty i odbiciem wszystkich wydawnictw, które na przestrzeni lat wyszły spod szyldu Sariusa.

Na Antihype 2 znalazło się zatem miejsce zarówno na prawdziwe klubowe bangery, jak i wolniejsze, bardziej sentymentalne, pełne emocji tracki, w których nie brakuje szczerych rozkmin. Sarius zaserwował nam prawdziwy mix powrotu do starej szkoły z nowoczesną produkcją, a wszystko to zostało oczywiście oparte na unikatowym charakterze twórczości rapera z Częstochowy.

Sarius Antihype 2 goście
Sarius – „Antihype 2”, okładka albumu

Antihype 2 to również miejsce dla całej rzeczy gości, wśród których również znaleźli się przedstawiciele niezwykle zróżnicowanych stylistyk. W ich doborze Sarius wyszedł poza ramy nowej i starej szkoły, aby zasięgnąć inspiracji również w odmiennych gatunkach. Tym sposobem na trackilście albumu znalazł się przedstawiciel popu – Baranovski, reprezentantka sceny alternatywnej – Mery Spolsky oraz cała plejada członków rap gry, w tym: TPS, HVZX, Waldemar Kasta, Paluch, Kaz Bałagane, Tau, Szpaku, Tymek oraz Kizo.

Sarius – Antihype 2, posłuchaj albumu

#MojeRytmy: Sarius – wywiad

W związku z najświeższą premierą Sariusa, zaprosiliśmy rapera do udziału w naszym cyklu Moje Rytmy, w ramach którego artysta opowiedział nam co nie co o swoich ulubionych wydawnictwach muzycznych i nie tylko. Sprawdźcie!

Utwór, od którego wszystko się zaczęło

Sarius: WWO – Tak to wygląda

Usłyszałem ten utwór na przełomie 5-6 klasy podstawówki. To była jakaś weekendowa hip-hop lista na kanale Viva Polska, ale z tego co pamiętam, to mieli również swoją gościnną godzinę koło 9 rano na jakimś większym, obyczajowym kanale TV, i tam to usłyszałem. Udało mi się upolować powtórkę programu i nagrać ją na kasetę VHS, potem przepisałem ze słuchu tekst ołówkiem (pamiętam jak dziś z jaką starannością to wtedy robiłem, haha, a wszystkie zeszyty szkolne wyglądały oczywiście jak jeden wielki bazgroł), następnie przepisany tekst spróbowałem zarapować, później napisać swój… i tak do teraz. Wtedy miałem 11 lat, teraz 29.

Album, który zmienił moje życie

Sarius: Jest ich zbyt wiele, żebym mógł tak trafić jednym tytułem, natomiast tak na szybko, instynktownie może, wymieniłbym trylogię – Tha Carter Lil Wayne’a. Później doszły kolejne części, które też lubię, ale chodzi mi o czasy gimnazjum, gdy słuchałem ściśle pierwszych trzech na jakichś wakacyjnych wyjazdach i tym podobnych. To były czasy pierwszych konkretnych podrywów, bajerek, wakacyjnych wczutek i romansów – ja natomiast byłem z reguły nieśmiały – i właśnie ten ognisty, pewny siebie vibe Wayne’a dał mi dobre wakacyjne wspomnienia. ;)

Płyta, której kiedyś nie lubiłem, ale doceniłem ją po latach

Sarius: Zawsze przez lata omijałem wszystkie delikatniejsze wydania Drake’a – teraz doceniłem ten klimat, ostatnio utwór Greece był mocno zapętlany.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Sarius: Queen – I Want To Break Free

Album, którego słucham najczęściej

Sarius: Kendrick Lamar – good kid, m.A.A.d city

Moje muzyczne guilty pleasures

Sarius: Nie mam takich. Jeśli któryś utwór mi się spodoba, to nie wstydzę się tego, choćbym miał być jedyną osobą na świecie, która go słucha, hehe.

Najlepszy koncert, na którym byłem

Sarius: Mocno wierzę, że taki jest jeszcze przede mną. Bardzo chciałbym żeby to był melanż gdzieś na łodzi, w stylu Boiler Room, z afterem, gdzie grałby Solomun w akompaniamencie wschodu słońca. :)

Film, który każę obejrzeć moim dzieciom

Sarius: Będę im raczej coś proponował niż wmuszał. Myślę, że spoko filmem do obejrzenia z nimi byłby Batman: Mroczny rycerz, Ace Ventura itd., itp. A tak bardziej głębiej to np. Stowarzyszenie umarłych poetów.

Batman: Mroczny rycerz
„Batman: Mroczny rycerz”

Film, w którym chciałbym wystąpić jako postać

Sarius: Joe Black. :) Jako wiadomo kto.

Joe Black
„Joe Black”

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Sarius: Skupię się na teraźniejszości, więc będą to te jakieś dziwne, pato-śmieszne walki/wojny, Uniwersum Szkolna 17 heh. Czasami po prostu lubię odpocząć oglądając coś *głupiego*.

Sarius Moje Rytmy wywiad
Sarius, fot. Maciej Malik

Czego słucha Sarius? Jakie jest jego muzyczne guilty pleasures? Którego utworu nie chce już więcej słyszeć, w jaką postać filmową chciałby się wcielić i co go łączy z Solomunem? Sprawdźcie odpowiedzi rapera w ramach kolejnej odsłony naszego cyklu wywiadów – Moje Rytmy! Antihype 2 – Sarius łączy klasykę i nowatorskość Sarius wrócił na scenę z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

BILETY NA KONCERTY - SARIUS 2021

Biletomat.pl
55 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →