fot. Michał Pańszczyk

Miłosne klipy od PAULI ROMY na Walentynki

Obserwuj nas na instagramie:

Tradycyjnie już w Walentynki oddajemy głos naszej ekspertce do spraw miłości w muzyce. PAULA ROMA dokonała selekcji dziesięciu pełnych miłości teledysków na Walentynki. Oto one!

PAULA ROMA x Rytmy – Miłość zamknięta w obrazku

PAULA ROMA: Na wstępie zaznaczę, że żadna ze mnie znawczyni kinematografii ani muzycznych obrazków, ale odważyłam się wybrać i pokazać Wam te migawki, które coś we mnie w ostatnich latach zostawiły. Przedstawiam zatem moje znaleziska z rodzimej sceny muzycznej, czyli najciekawsze klipy przedstawiające uczucie, jakim jest miłość w naprawdę szerokim jego znaczeniu. Na końcu znajdziecie jeszcze małą niespodziankę! :)

Zobacz również: Cześć tu Miłość, czyli muzyczno-miłosny dialog Pauli Romy

miłość teledyski klipy na Walentynki POULA ROMA
fot. Michał Pańszczyk

#1 Hania Rani – Leaving

Nie mogłam nie wstawić tego klipu – to mój absolutny numer jeden spośród wszystkich tu przedstawionych.
Patrząc na ten teledysk czuję najszczerszą miłość do muzyki, jaką można sobie wyobrazić. Czuję pasję, ból, słabość, ale także siłę. Ruch kamery, kadry, wybór czerni i bieli – wszystko niesamowicie trafia to w moją wrażliwość. Często zadaje sobie pytanie, co stało się z tym fortepianem po skończeniu nagrań?

#2 sanah – etc. (na disco)

Wybrałam sanah, bo w jej klipach jest coś „ulotnego” i choć same teksty są wypowiedziane znacznie bardziej wprost, to obrazek zazwyczaj pokazuje jedynie dopowiedzenie tej opowieści. W utworze etc. (na disco) czuję walkę o względy kobiety poprzez taniec z kwiatami – piękna metafora.

#3 BOVSKA – Dzika

Fuerteventura i jej piękne zakątki – na tym tle BOVSKA zdecydowała się nagrać klip o bardzo ważnej odmianie miłości – miłości do samej siebie. Przepiękna gra ruchu ciała, ukazana na niezwykle pustynnym krajobrazie wyspy nie tylko dopełnia tę opowieść, ale ukazuje jej jeszcze piękniejsze oblicze. Tytułowa Dzika została idealnie uwypuklona dzięki lokacji klipu, strzał w 10!

#4 PAULA ROMA – Cześć, tu miłość

Nieskromnie umieściłam tu siebie, ponieważ tworzenie tego obrazka zostawiło we mnie duży ślad. Zależało nam na ukazaniu miłości jako podmiotu lirycznego, który opowiada swoją zawiłą historię. Tym razem zamiast skomplikowanego scenariusza wraz z reżyserem postawiliśmy na prostotę, spojrzenia w kamerę i kilka kadrów przenoszących nas w krainę czerwieni.

#5 Krzysztof Zalewski – Miłość miłość

Ten teledysk trafił do mnie od pierwszego obejrzenia. Idealnie scalony z utworem, przedstawia trudny lecz niesamowicie głęboki dialog, trochę jakby dialog dusz. Piękne połączenie zmysłu wzroku i muzyki.

#6 Dawid Podsiadło – Pastempomat

Namiętna i skomplikowana historia miłości z Wojciechem Mecwaldowskim w roli głównej! Ogląda się to trochę jak teaser pełnoekranowego filmu i im dłużej na niego patrzę, tym chcę więcej!

#7 Natalia Szroeder & Ralph Kamiński – Przypływy

Odwrócenie kadru stanowi niezwykle ciekawy i metaforyczny zabieg. Do tego para zakochanych stojąca na środku jeziora – brzmi jak bajka, wygląda równie bajecznie. Niesamowicie zrealizowany obrazek o dużej wrażliwości, ciepłych odcieniach i dużym ziarnie – totalnie me gusta!

#8 Mikromusic – Operacja na otwartym sercu

Mikromusic obserwuję od lat i doceniam za piękne obrazki praktycznie przy każdym singlu. Ten urzekł mnie jednak szczególnie, ponieważ nie często widuje się takie spektrum emocji zamknięte w kilku minutach. Ukazanie młodej pary w tak szorstki sposób jest odważne i obdarte z tej bardziej popularnej, słodkiej strony miłości. Wiele można z tego klipu wziąć dla siebie.

#9 Mikromusic – Takiego chłopaka

Ten pomysł przypadł mi do gustu od pierwszego wejrzenia. Casting na kobietę dla „takiego chłopaka” uważam za wyjątkowo chwytliwy pomysł. Całość obsadzona w pięknej scenografii, która w tym obrazku zasługuje na szczególne zwrócenie uwagi. I choć ten wideoklip ma już 8 lat, to czuję, że wpisałby się w obecnie panujące na rynku muzycznym trendy.


BONUS: Paryski spacer z Adele 🥀

Jedyny niepolski teledysk w tym zestawieniu. Jeśli myśleliście, że odpuszczę Wam Adele, to nie tym razem! I kolejnym razem pewnie również nie. :)

#10 Adele – Someone like you

Wybrałam ten klip nie bez powodu, a powodem jest Paryż. Adele obsadzona w prostej konwencji klipu przechadza się po przepięknych zakamarkach miasta zakochanych, gdzie szczególną uwagę przykuwa spacer po moście Aleksandra III. Dla jednych cliché, dla drugich nie, jedno jest pewne – Adele i Paryż to połączenie wyjątkowe!

Zobacz również: PAULA ROMA debiutuje. EPka Cześć, tu PAULA ROMA to jej muzyczna autoterapia – wywiad

Tradycyjnie już w Walentynki oddajemy głos naszej ekspertce do spraw miłości w muzyce. PAULA ROMA dokonała selekcji dziesięciu pełnych miłości teledysków na Walentynki. Oto one! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →