fot. Katarzyna Mieszawska

Mata z kolejnym rekordem. Mamy swojego polskiego Drake’a?


07 września 2021

Podziel się newsem:

Mata rozkręca się na dobre przed zapowiedzianą premierą swojego drugiego albumu. Młody Matczak ukaże się 21 września, co daje raperowi bliskie perspektywy na ustanowienie kolejnych rekordów.

Mata liczy sześć zer

Dosłownie dwa tygodnie dzielą nas od premiery drugiej płyty Maty, a ten nadal w najlepsze bryluje wśród zestawień serwisów streamingowych. Wydana tydzień temu Papuga kozaczy na Spotify i wciąż utrzymuje się na liście najpopularniejszych utworów. To już niemalże zasada: Młody Matczak wrzuca track, a cały polski Internet od razu go odpala – nawet, jeżeli tym działaniem kieruje ciekawość zwykła, a nie ta muzyczna.

Moim zdanie ostatnie propozycje rapera są znacznie słabsze niż single, jakimi nas raczył promując krążek 100 dni do matury. Irytująca maniera upychana gdzie popadnie nie pomaga, a na pewno nie dodaje temu uroku. Nagrana z Quebonafide (który zdaje się tam być jedynie dla ozdoby) i Malikiem Montaną (kompletnie nie moja estetyka) Papuga to dla mnie wisienka na torcie tego spadku formy. Płytę i tak sprawdzę, bo nie widzi mi się wydawać sądów po kilku numerach, aczkolwiek utraciłam nieco entuzjazm, jaki przejawiałam wcześniej do zblazowanej nawijki rapera.

On za to nie tylko nie traci, ale wciąż zyskuje. Komercyjny sukces goni kolejny, gdyż niedawno Michał pobił następny rekord i zgarnął bardzo konkretną liczbę…

Mata rekord Spotify
fot. Katarzyna Mieszawska

Młody Matczak jak polski Drake

Kiedy Drizzy puścił w obieg album Certified Lover Boy, statystki oszalały. Drake’owi udało się pobić swój własny rekord w postaci największej ilości dziennych odsłuchań – poprzedni należał do płyty Scorpion z 132 milionami streamów w 24 godziny! Kanadyjski raper lubi się z wyróżnieniami i jest mistrzem w gonieniu cyferek.

A Mata robi dokładnie to samo, chociaż w nieco bardziej minimalistycznej przestrzeni. Album Młody Matczak jeszcze przed swoją premierą pokrył się platyną, Kiss cam (Podryw roku) w ciągu doby zdobył 701,519 wyświetleń na Spotify i jest najpopularniejszym polskim utworem lata 2021 według Spotify. Ponadto, raper, jako pierwszy Polak trafił na listę Billboard Global Excl. U.S.. Jest się czym chwalić, nieprawdaż?

Zwłaszcza, że Michał ustanowił kolejny rekord i właśnie zgarnął 2 miliony miesięcznych słuchaczy na Spotify. Dwie bańki pękły, a Mata jest obecnie jednym z nielicznych polskich artystów, którym udało się tego dokonać

Mata rekord Spotify
via Facebook/SBM Label

Mata rozkręca się na dobre przed zapowiedzianą premierą swojego drugiego albumu. Młody Matczak ukaże się 21 września, co daje raperowi bliskie perspektywy na ustanowienie kolejnych rekordów. Mata liczy sześć zer Dosłownie dwa tygodnie dzielą nas od premiery drugiej płyty Maty, a ten nadal w najlepsze bryluje wśród zestawień serwisów streamingowych. Wydana tydzień temu Papuga kozaczy […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →