kadr z klipu do utworu "Patoreakcja" Maty

Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę


12 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Mata z kolejnym rekordem. Raper przekroczył nieosiągalną jak dotąd dla polskich artystów barierę obserwujących w serwisie Spotify.

Szczyt za szczytem, zaszczyt za zaszczytem, rekord za rekordem

Choć wskazanie najpopularniejszego artysty w Polsce nie jest łatwym zadaniem, a czynniki mogące wybór ułatwić zmieniają się jak w kalejdoskopie, Mata bezsprzecznie jest jednym z najbardziej oczywistych wyborów. Za jego kandydaturą stoją także liczby i statystyki, których nie sposób przekłamać. Młody Matczak w ostatnich dniach pobił kolejny swój rekord, tym razem na platformie Spotify. Został polskim artystą z największą liczbą obserwujących go słuchaczy. Przekroczył liczbę 1,5 miliona obserwujących, co nie udało się do tej pory żadnemu z naszych wykonawców. Za jego plecami plasują się Bedoes, Taco Hemingway, Quebonafide oraz Sobel. Potwierdza to też tezę, że rap wciąż jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Polsce. A takie akcje jak „rzucanie worków w tłum” podczas koncertu w Rzeszowie mogą Macie tylko fanów przysporzyć.

Mata “rzuca worki w tłum” na koncercie w Rzeszowie

@mata333_

KTO ŁAPIE TEN JARA

♬ dźwięk oryginalny – Mata

Rap wciąż najmocniejszy

O prymacie rapu na polskiej scenie muzycznej świadczy także inna statystyka Spotify, którą oficjalne profile platformy w social mediach podzieliły się w ubiegłym tygodniu. Przedstawili największe hity wakacji na świecie oraz w Polsce. Lista 20 najpopularniejszych utworów w naszym kraju zawiera aż 16 piosenek wpisujących się w szeroko rozumiany gatunku rap. Nie Mata jednak został królem lata [choć jego PATOPROHIBICJA (28.01.2022) znalazła się na 7 miejscu], a jego kolega z SBM Label, White 2115. Najczęściej słuchanym utworem tego lata w Polsce była bowiem jego RiRi, a piosenki jego autorstwa lub z jego gościnnym udziałem pojawiają się na liście aż pięciokrotnie. Pełną listę 20 najpopularniejszych utworów lata w Polsce na serwisie Spotify znajdziecie tutaj.

Mata z kolejnym rekordem. Raper przekroczył nieosiągalną jak dotąd dla polskich artystów barierę obserwujących w serwisie Spotify. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Szczyt za szczytem, zaszczyt za zaszczytem, rekord […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →