kadr z klipu do utworu „Agrest i Bez" 2115

Rap wciąż króluje w Polsce. Spotify udostępnia zestawienie letnich hitów


08 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kto był prawdziwym muzycznym królem tegorocznych wakacji? Spotify udzieliło odpowiedzi, prezentując zestawienie. Sprawdź szczegóły.

Harry Styles światowym dominatorem Spotify

Zgodnie z tradycją platforma streamingowa Spotify udostępniła listę najchętniej słuchanych utworów lata na świecie oraz w poszczególnych krajach. Globalnym dominatorem okazał się Harry Styles, którego As It Was zwyciężyło z ponad 610 milionami streamów. Drugie miejsce to efekt pięknego renesansu i retromanii, a więc Kate Bush i jej Running Up That Hill (A Deal With God), które zyskało drugą młodość za sprawą serialu Stranger Things. Na najniższym stopniu podium światowego letniego zestawienia Spotify znaleźli się Bad Bunny i Chencho Corleone z Me Porto Bonito. Polskie zestawienie prezentuje się natomiast zgoła odmiennie i potwierdza pewne trendy.

Harry Styles – As It Was

Po pierwsze po polsku, po drugie rap

To, że rap jest najpopularniejszą muzyką w Polsce, nie jest żadnym zaskoczeniem dla kogoś, kto obserwuje polską scenę muzyczną, jednak ogrom dominacji tej muzyki nad pozostałymi gatunkami już może delikatnie szokować. W zestawieniu 20 najpopularniejszych utworów lata na Spotify aż 16 to utwory, które można zakwalifikować do bardzo pojemnego worka gatunkowego z napisem rap. Innym ciekawym spostrzeżeniem, jakie można wyciągnąć z listy, jest fakt, że zaledwie dwie znajdujące się na niej piosenki nie są w języku polskim. To również potwierdzenie pewnej tendencji, którą można było zaobserwować m.in. podczas festiwali tego lata, a więc ogromnej popularności występów polskich artystów. A kto został królem wakacji 2022? Tytuł ten zdecydowanie przypada White’owi 2115. Najczęściej słuchanym utworem tego lata w Polsce była bowiem jego RiRi, a piosenki jego autorstwa lub z jego gościnnym udziałem pojawiają się na liście aż pięciokrotnie. W 25% najchętniej słuchanych utworów tego lata White maczał więc palce. Ciężko w takiej sytuacji nie oddać cesarzowi co cesarskie. Jesteście ciekawi, jakie utwory jeszcze znalazły się na liście 20 najpopularniejszych utworów lata w Polsce na Spotify? Całe zestawienie znajdziecie poniżej:

 1. RiRiWhite 2115
 2. Jakie To Uczucie?Oki, Nolyrics Beats
 3. Pijemy Za Lepszy CzasSmolasty, 730 Huncho, Nearr
 4. BEDOESIARA2115, Bedoes, White 2115, @atutowy, Abel de Jong
 5. Złote TarasyMr. Polska, Abel de Jong
 6. Ostatnia nadzieja sanah, Dawid Podsiadło
 7. PATOPROHIBICJA (28.01.2022) Mata, FUNDACJA 420
 8. La MangaAlberto, Josef Bratan
 9. 18White 2115
 10. Jeżyk! Oki, Nolyrics Beats
 11. Ostatni raz zatańczysz ze mnąTribbs, Kubańczyk
 12. Running Up That Hill (A Deal With God)Kate Bush
 13. DresMiszel, Kabe, Premixm
 14. As It WasHarry Styles
 15. Piękny Świat Gibbs, Kiełas, Dopehouse
 16. Szary światsanah, Kwiat Jabłoni
 17. ZosiaBiałas
 18. Awaryjne światłaFRIZ, Mr. Polska, LA$$A
 19. LawendaSB Maffija, White 2115, Białas, Kinny Zimmer, Bedoes, Pedro, francis
 20. CaliforniaWhite 2115

Kto był prawdziwym muzycznym królem tegorocznych wakacji? Spotify udzieliło odpowiedzi, prezentując zestawienie. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Harry Styles światowym dominatorem Spotify Zgodnie z tradycją platforma streamingowa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →