McDonald

Mata – dzięki niemu McDonald’s odnotował niebotyczne wyniki sprzedażowe


22 listopada 2021

Podziel się newsem:

Dzięki wprowadzeniu do oferty zestawu Maty statystyki sprzedażowe sieci McDonald’s podskoczyły diametralnie w górę. Wiemy dokładnie, o jakich liczbach tutaj mowa. Sprawdź.

Wyjątkowo owocna współpraca

Tomasz Dębowski, szef marketingu polskiego oddziału McDonalda podaje, że dzięki kolaboracji z Matą sieć osiągnęła jeden z najlepszych wyników sprzedażowych w całej swojej historii i to w pierwszym tygodniu wprowadzenia oferty, w ramach której użytkownicy aplikacji mobilnej McDonald’s mogą zakupić specjalny zestaw Maty. Składa się on z potrójnego cheeseburgera (Potrójny Ch33sburger) dużych frytek oraz Vanilla Matcha Latte (Matchak Latte). Do zestawu dodawane są także naklejki. W ramach kampanii stworzono również limitowaną kolekcję ubrań sygnowaną nazwiskiem rapera, które można było wygrać, biorąc udział w konkursach prowadzonych w social media McDonalda.

Przeczytaj także: Mata też pracował w McDonald’s. Robił na Świętokrzyskiej

Mata McDonald's
fot. McDonald’s

„Odnotowaliśmy wzrost sprzedaży o ponad 60 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok temu” – mówi Dębowski. Podano również informację, że pierwszego dnia kampanii firma miała rekordową ilości odwiedzin w swojej aplikacji mobilnej – a to dlatego, że rzeczony zestaw mogli kupić tylko jej posiadacze. „Do 2 listopada średnia dzienna liczba unikalnych użytkowników była wyższa o 150 proc. (ponad dwukrotnie) w stosunku do średniej z całego ostatniego miesiąca przed startem kampanii” – dodaje szef marketingu.

Reklama z Matą stała się najpopularniejszym wideo reklamowym na platformie YouTube w październiku, choć trafiła na nią dopiero 18 października.

Przeczytaj także: Już nie tylko Mata i Travis ScottGhali twarzą włoskiego McDonald’s

Dzięki wprowadzeniu do oferty zestawu Maty statystyki sprzedażowe sieci McDonald’s podskoczyły diametralnie w górę. Wiemy dokładnie, o jakich liczbach tutaj mowa. Sprawdź. Wyjątkowo owocna współpraca Tomasz Dębowski, szef marketingu polskiego oddziału McDonalda podaje, że dzięki kolaboracji z Matą sieć osiągnęła jeden z najlepszych wyników sprzedażowych w całej swojej historii i to w pierwszym tygodniu wprowadzenia […]

Guzior zagra w Toruniu

Biletomat.pl
60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →