kadr z filmu, fot. Marvel

Marvel Cinematic Universe pożegnało Avengersów za sprawą “Endgame”? Tak twierdzi Kevin Feige


18 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W jednym z ostatnich wywiadów Kevin Feige wyznał, czego możemy spodziewać się po serii Avengers. Według sugestii Feige’a Endgame może być ostatnią produkcją z serii w Marvel Cinematic Universe.

Avengers nie wrócą już na wielki ekran?

W najnowszym odcinku Marvel Studios: Assembled gościł Kevin Feige, szef Marvela. Podczas rozmowy mężczyzna określił Avengers: Koniec Gry jako “finałowy film o Avengers“. Niniejsze stwierdzenie wywołało falę niepokoju wśród fanów Marvel Cinematic Universe.

Marvel Studios i Kinowe Uniwersum Marvela przekroczyły swoją dziesiątą rocznicę. Po premierze finałowego filmu Avengers zakończyliśmy 22-filmową Sagę Nieskończoności

– powiedział.

Ostatni film z Avengersami w rolach głównych zadebiutował w kwietniu 2019 roku. Koniec Gry jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń przedstawionych w Infinity War, kiedy Thanos pozbył się połowy Wszechświata. Pod względem finansowym film przegonił niemal wszystkie filmy w historii kinematografii. Dzieło uplasowało się na drugim miejscu światowego boxoffice tuż za Avatarem. Podium zamyka Titanic z Leonardo DiCaprio.

Zobacz: Spider-Man: Bez Drogi Do Domu zmierza na streamingi. Wiemy, gdzie pojawi się najpierw

W pierwszej dziesiątce znajdziemy jeszcze Infinity War, Spider-Man: No Way Home oraz pierwszych The Avengers z 2012 roku. Endgame to również ostatni dotychczasowy film Marvela, w którym występuje Robert Downey Jr. jako Tony Stark.

Avengers: Endgame – oficjalny zwiastun

Dalsze plany Marvel Cinematic Universe

Mimo braku Iron Mana, Thora (który wkrótce wróci na ekrany), Hulka, czy Kapitana Ameryki, produkcje Marvela cały czas cieszą się olbrzymią popularnością. Niedawny sukces No Way Home może wkrótce zostać przyćmiony za sprawą drugiego solowego filmu o Doctorze Strange’uIn the Multiverse of Madness.

Zobacz: Doktor Strange zagląda do Multiwersum Obłędu – zwiastun nadchodzącej produkcji dostępny

W niedługim czasie do Marvel Cinematic Universe dołączą również Moon Knight, czy America Chavez. Disney sprawił także, że z Netflixa znikną oryginalne seriale m.in. o Daredevilu, Punisherze i Luke’u Cage’u, co sugeruje, że wkrótce możemy spodziewać się ich w nadchodzących produkcjach. Taki los spotkał właśnie Daredevila za sprawą No Way Home. Według fanów wkrótce w MCU zobaczymy również m.in. X-Menów, Fantastyczną Czwórkę oraz Young i Dark Avengers.

W jednym z ostatnich wywiadów Kevin Feige wyznał, czego możemy spodziewać się po serii Avengers. Według sugestii Feige’a Endgame może być ostatnią produkcją z serii w Marvel Cinematic Universe. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →