Reddit

DC czy Marvel? Nadchodzi dokument o rywalizacji komiksowych wydawnictw


16 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Rywalizacja Marvel Comics i DC Comics widoczna jest do dziś. Historię tego pojedynku przedstawi serial Slugfest.

Marvel vs DC – pojedynek gigantów

Można uznać, że rywalizacja DC Comics i Marvel Comics jest jedną z wielu spośród rywalizujących ze sobą marek z całego świata. Możemy to próbować porównywać do czegoś na kształt PlayStation vs Xbox, Puma kontra Adidas czy, jeszcze parę lat temu, Real Madryt kontra Barcelona. Podobieństw między tymi dwoma wydawnictwami jest cała masa, a objawiają się one zazwyczaj w postaciach: obdarzeni nadludzką szybkością Flash i Quicksilver, utalentowani łucznicy Arrow i Hawkeye, władcy wód Aquaman i Namor czy chociażby wielcy przeciwnicy grup superbohaterów: Darkseid i Thanos.

Komiksowa rywalizacja DC i Marvela wydaje mi się być jednak całkiem… zdrowa. Przeniosła się ona na grunt filmowy i w zasadzie napędzają ją fani któregoś z wydawnictw, nieraz aż do przesady. Czasem mamy jednak do czynienia po prostu z hejtem. Czy jest powód? Moim zdaniem nie, tym bardziej, że zarówno autorzy komiksów, jak i filmowi reżyserzy, wspierają się nawzajem. A żeby było ciekawiej, Stan Lee czy Jack Kirby, utożsamiani dziś z Marvelem, tworzyli również i w DC. Frank Miller, autor takich serii jak Batman: Rok pierwszy czy Powrót Mrocznego Rycerza, zaczynał w Marvelu i stworzył chociażby postać Elektry, pojawiającej się w komiksach z Daredevilem.

DC czy Marvel? Nadchodzi dokument o rywalizacji komiksowych wydawnictw
Slugfest, kadr ze zwiastuna

Historia rywalizacji DC i Marvela w serialu dokumentalnym

Historię komiksowej rywalizacji między DC a Marvelem przedstawi serial dokumentalny Slugfest. Dziesięcioodcinkową serię wyprodukowali bracia Joe i Anthony Russo, znani chociażby z prac nad dwiema ostatnimi częściami Avengersów, zaś za reżyserię odpowiadają Don Argott i Sheena M. Joyce. Serial jest inspirowany książką Reeda TuckeraSlugfest: Inside the Epic, 50-year Battle Between Marvel and DC. Narrator został Kevin Smith. Slugfest zadebiutuje już 24 grudnia, ale zanim to nastąpi, sprawdźcie zwiastun!

Slugfest, zobacz zwiastun

Rywalizacja Marvel Comics i DC Comics widoczna jest do dziś. Historię tego pojedynku przedstawi serial Slugfest. Marvel vs DC – pojedynek gigantów Można uznać, że rywalizacja DC Comics i Marvel Comics jest jedną z wielu spośród rywalizujących ze sobą marek z całego świata. Możemy to próbować porównywać do czegoś na kształt PlayStation vs Xbox, Puma […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →