fot. "Hawkeye"

Piotr Adamczyk po polsku w serialu Marvela. „Hawkeye”, przekleństwa i „Przybieżeli do Betlejem”


30 listopada 2021

Podziel się newsem:

Piotr Adamczyk pojawił się w serialu z uniwersum Marvela, a jego rola w Hawkeye dostarcza emocji związanych nie tylko z fabułą produkcji. Nie obyło się bez polskich akcentów.

Piotr Adamczyk – wielki Polak

Polskość jest w cenie, szczególnie, kiedy można się nią pochwalić. Marcin Dorociński po roli w Gambicie królowej był niemalże bohaterem narodowym. „Polak w serialu Netflixa” – taka narracja krążyła wokół angażu aktora. Czy to coś dziwnego? Zupełnie nie, biorąc pod uwagę, że Internauci rajcują się nawet polskimi produktami w sklepie spożywczym, jak to w przypadku trzeciego sezonu Sex Education.

Piotr Adamczyk ugryzł jeszcze większy kęs tego ciastka, kiedy ukazała się marvelowska produkcja Hawkeye. Serial nie jest dostępny w Polsce (można go oglądać na Disney+), lecz samo to, że dostał rolę w serialu z tak rozwiniętym uniwersum, z tej konkretnej wytwórni sprawiło, że ludzie mówią. Mówią dużo, mówią z dumą. Jest przecież czym się chwalić, prawda?

Przeczytaj: Piotr Adamczyk atakuje Hawkeye’a w nowym fragmencie serialu MCU

Piotr Adamczyk Hawkeye
kadr z serialu „Hawkeye”

Od papieża do przestępcy. Ale za to w MCU!

Piotr Adamczyk nie gra głównego bohatera, ale za to jego występ w serialu nie można zaliczyć do tych epizodycznych. Aktor zapada w pamięć widzom, zarówno polskim, jak i tym spoza granic naszego kraju. I wykorzystuje do tego m.in. swoją narodowość.

„SPIERDALAMY” – szczerze wątpię, by taki dialog z biurka scenarzysty trafił wprost do rąk Adamczyka, a owszem, w serialu można usłyszeć siarczyste polskie przekleństwo. Oprócz tego? „Chwała na wysokości chwała” nucone dość niewyraźnie, lecz wrażliwe ucho z pewnością je wychwyci, no i warto też wspomnieć o „We kidnapped you, ROZUMIESZ”, dołożone dla klimatu i podkreślenia powagi sytuacji.

Miłe są te easter eggi. Powtórzę, lubimy się z tym podkreślaniem polskości.

We kidnapped you, ROZUMIESZ??? Hawkeye (s1e02)

Piotr Adamczyk pojawił się w serialu z uniwersum Marvela, a jego rola w Hawkeye dostarcza emocji związanych nie tylko z fabułą produkcji. Nie obyło się bez polskich akcentów. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →