Kadr z relacji

Mamy krótką relację z koncertu „Art Brut 1 & 2” PRO8L3MU


24 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Na kanale wytwórni 2020 pojawiła się wideo relacja z ostatniego głośnego koncertu duetu PRO8L3M, finału ich przełomowego projektu Art Brut. Sprawdź szczegóły.

O co chodzi z tym Art Brut?

Jak podaje definicja wyrażenia:

Art brut (sztuka marginesu albo ludzi wykluczonych), z franc. brut – czyli pochodząca ze stanu dzikiego, bez okrzesania – w języku polskim oznacza „prymitywna, instynktowna”. W języku francuskim pochodzi z piśmiennictwa Jeana Dubuffeta, który pierwszy użył owego określenia, i konotuje „brak kultury”. Oznacza wszelkie formy sztuki tworzonej nieprofesjonalnie i spontanicznie, przede wszystkim przez osoby niekształcone lub dotknięte chorobą psychiczną. Zalicza się do nich szeroko rozumianych prymitywistów, jako twórców bez formalnego wykształcenia artystycznego.

Taki właśnie jest dwuczęściowy projekt PRO8L3MU o tym samym tytule – nieociosany, prymitywny i instynktowny. Stanowi pierwszoosobową relację z życia marginesu społecznego, która jest niezwykle rozpoetyzowana przez Oskara i muzycznie pompatyczna za sprawą kreatywności Steeza. Choć pierwsza część tego konceptu stanowi zaledwie nielegalny mixtape, który nigdy nie znalazł się na platformach streamingowych, to jednak duetowi udało się z jego pomocą znaleźć w kanonie polskiego rapu. Nic więc dziwnego, że PRO8L3M uczcił zamknięcie dwuczęściowej serii wielkim eventem, jakim był koncert na warszawskim Torwarze.

Przeczytaj także: Tak, to możliwe – Sokół, PRO8L3M i Pezet wystąpią na jednej scenie

Pro8l3m
PRO8L3M, fot. materiały prasowe

PRO8L3M – Stówa

Jak wyglądał koncert PRO8L3MU?

O tym możecie się przekonać, czytając naszą relację. Spoiler: bawiliśmy się bardzo dobrze. Agencji REVOLUME stojącej za wydarzeniem zdecydowanie udało się spełnić wysokie oczekiwania licznej publiczności. Jeśli jednak czytana relacja to dla Was za mało, teraz możecie także obejrzeć wideo-raport z eventu autorstwa @tufffcut @goslawski_solo i @czarny_ak. Enjoy!

Art Brut na żywo 2021

Na kanale wytwórni 2020 pojawiła się wideo relacja z ostatniego głośnego koncertu duetu PRO8L3M, finału ich przełomowego projektu Art Brut. Sprawdź szczegóły. O co chodzi z tym Art Brut? Jak podaje definicja wyrażenia: Art brut (sztuka marginesu albo ludzi wykluczonych), z franc. brut – czyli pochodząca ze stanu dzikiego, bez okrzesania – w języku polskim oznacza „prymitywna, instynktowna”. W […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →