MAMA 2020: Przegląd najlepszych występów


07 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

MAMA 2020, czyli ceremonia rozdania nagród organizowana przez Mnet, to jedno z najważniejszych k-popowych wydarzeń tego roku. Galę uświetniło mnóstwo występów topowych koreańskich gwiazd. Kto wypadł najlepiej?

THE BOYZ, ATEEZ oraz Stray Kids

Trzy zespoły połączyły siły, żeby przygotować jedna z najciekawszych części programu. Każdy z grup wystąpiła oddzielnie: THE BOYZ z CHECKMATE oraz Reveal, Ateez z INCEPTION oraz Answer oraz Stray Kids z Victory Song. Wszystkie występy były jednak spójne wizualnie i obracały się wokół podobnej symboliki – broni, korony i walki o władzę. Program zakończyli Juyeon, Hyunjin i San – wspólnym tańcem. Występ nie był zresztą przypadkowy. Zespoły tym samym potwierdziły swój udział w Kingdom. Pierwszy sezon programu – Queendom z 2019 cieszył się olbrzymią popularnością. Męska wersja telewizyjnego show zapowiadana jest na pierwszą połowę 2021 roku.

THE BOYZ Reveal + CHECKMATE

ATEEZ INCEPTION + Answer

Stray Kids Victory Song

BTS – ON

BTS wystąpili na MAMA 2020 zarówno z najnowszym singlem Life Goes On, jak i nominowanym do Grammy Dynamite. Jednak największy rozmach miało wykonanie ON. Występ nagrano na stadionie piłkarskim w Seulu i utrzymano go w tej stylistyce. Zespołowi towarzyszyła orkiestra marszowa oraz cheerleaderki, a w zmodyfikowanym dance breaku wykorzystano między innymi buławę i bębny. BTS wystąpili bez Sugi, który obecnie przechodzi rehabilitację po operacji barku.

TWICE – Cry for me

TWICE wybrało MAMA 2020, żeby po raz pierwszy zaprezentować nową piosenkę. Zespół zaskoczył wszystkich dotąd nieopublikowaną piosenką Cry for me. Frazy związane z występem od razu zaczęły trendować na Twitterze, a fani zaczęli zastanawiać się, czy piosenka jest zapowiedzią repackage’u ostatniego albumu zespołu. Jeszcze tego samego wieczoru Nayeon zaprzeczyła temu podczas live’a, mówiąc, że nowy utwór to po prostu prezent dla fanów.

ENHYPEN – Given-Taken

To musiał być intensywny tydzień dla ENHYPEN – w poniedziałek zadebiutowali, a już w niedzielę wystąpili na najważniejszej k-popowej gali. Występ rozpoczął Sunghoon na łyżworolkach. Wokalista przed dostaniem się do zespołu był utytułowanym łyżwiarzem figurowym. Głównym elementem występu było jednak wykonanie Given-Taken – piosenki, z którą zespół się obecnie promuje. O debiucie ENHYPEN pisaliśmy więcej tutaj.

BoA – No.1 + Only One

Artystką, która zdecydowanie zasługiwała na uhonorowanie w czasie MAMA 2020 była BoA. Piosenkarka w tym roku świętuje swoje dwudziestolecie na scenie. O tym, jak ważna była dla k-popu pisaliśmy więcej w sierpniu. BoA zaśpiewała nie tylko swoje wielkie hity jak No. 1 oraz Only One. Wystąpiła również z nową piosenką Better, którą wydała na początku grudnia. Hołd pionierce k-popu oddali także inny artyści. Fragmenty jej największych hitów zaśpiewały WINTER z aespa, (G)I-DLE, YooA oraz IZ*ONE.

Każdy z występów na tegorocznej gali Mnetu był wyjątkowo i trudno było ograniczyć listę do kilku najlepszych. Mimo, iż gala była wyjątkowa przez brak publiczności, nie straciła swojej widowiskowości i rozmachu. Który z występów na MAMA 2020 był Waszym ulubionym?

MAMA 2020, czyli ceremonia rozdania nagród organizowana przez Mnet, to jedno z najważniejszych k-popowych wydarzeń tego roku. Galę uświetniło mnóstwo występów topowych koreańskich gwiazd. Kto wypadł najlepiej? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →