ENHYPEN – czy nowy zespół od Big Hit da radę?


30 listopada 2020

Podziel się newsem:

ENHYPEN, zespół który powstał dzięki programowi telewizyjnemu I-LAND, właśnie zadebiutował. Grupa wydała pierwszy album zatytułowany Border: Day One i promuje go piosenką Given-Taken.

Reklama

Gdy Big Hit, jedna z najważniejszych koreańskich wytwórni muzycznych, ogłosiła, że pracuje nad własnym reality show, zainteresowanie było olbrzymie. Program miał dokumentować powstawanie nowego k-popowego zespołu, a 22 kandydatów na jego członków, zamieszkało w tytułowym I-LAND – budynku odciętym od świata, gdzieś w leśnej głuszy.

Format był eksperymentalny i jak to często bywa przy eksperymentach nie wszystko poszło zgodnie z planem. I-LAND krytykowano między innymi za niesprawiedliwe zasady eliminacji w pierwszych odcinkach, nadmierne koncentrowanie się na umiejętnościach tanecznych kosztem śpiewu, czy wykorzystanie BTS do podbicia oglądalności – k-popowa mega-grupa odwiedziła plan, ale nie spotkała się nawet z uczestnikami programu.

Największym zaskoczeniem był jednak finałowy skład zespołu, który został wybrany na podstawie głosowania publiczności. Wydaje się, że fani, którzy na koniec mogli wybrać tylko na jedną osobę, postanowili oddać swoje głosy na osoby zagrożone odpadnięciem. W rezultacie w ENHYPEN znalazły się osoby, którym nie dawano zbyt wielu szans. Jednocześnie zabrakło miejsca dla utalentowanego i wielokrotnie chwalonego K, a Sunoo, który okupował pierwsze miejsca w głosowaniach, dostał się do zespołu tylko dzięki jury, które mogło wybrać jednego członka.

ENHYPEN – Given-Taken

ENHYPEN pobił rekordy jeszcze przed debiutem

Wszystkie potknięcia I-LAND nie przekreśliły jednak przyszłego zespołu. ENHYPEN już nadano tytuł Monster Rookies  – grupy, która już od debiutu bije rekordy. Pierwszy filmik zespołu na TikToku osiągnął milion polubień. Otrzymali Golden Play Button – wyróżnienie od YouTube za zgromadzenie miliona subskrybentów. Ich profil na Twitterze już pierwszego dnia zaobserwowało ponad 500 tys. osób. Wszystko to jeszcze przed debiutem.

ENHYPEN – pierwszy mini-album Border: Day One

ENHYPEN promuje swoją pierwszą płytę piosenką Given-Taken. Teledysk utrzymany jest w mrocznym, horrorowym klimacie. Utwór opowiada o emocjach związanych z nowym początkiem. Zespół zdaje się zadawać pytanie czy sukces związany z debiutem został im dany, czy sami po niego sięgnęli.

Na albumie można także usłyszeć Flicker, piosenkę skomponowano na potrzeby reality show i której wykonanie było jednym z zadań.

Posłuchajcie albumu Border: Day One

ENHYPEN – mocny start

Strategia tworzenia zespołów przez reality show jest sprawdzoną praktyką w k-popowym świecie. Zawsze gwarantuje to duże zainteresowanie grupą, ale sprawia też, że oczekiwania publiczności są olbrzymie. Czy ENHYPEN uda się przeskoczyć tak wysoko postawioną poprzeczkę? Jak na razie wydaje się, że mocno wybili się z progu. Hashtag związany z ich debiutem trenduje na Twitterze, zajmując pierwsze miejsce na polskiej liście najpopularniejszych tematów. Udało się mu prześcignąć nawet hype związany z nowymi piosenkami GOT7 i Kai’a z EXO, które ukazały się tego samego dnia.

ENHYPEN, zespół który powstał dzięki programowi telewizyjnemu I-LAND, właśnie zadebiutował. Grupa wydała pierwszy album zatytułowany Border: Day One i promuje go piosenką Given-Taken. Gdy Big Hit, jedna z najważniejszych koreańskich wytwórni muzycznych, ogłosiła, że pracuje nad własnym reality show, zainteresowanie było olbrzymie. Program miał dokumentować powstawanie nowego k-popowego zespołu, a 22 kandydatów na jego członków, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.