orchidart, BigHit Music, Givenchy, Konnect Ent., SM Ent.

K-pop w maju – sprawdźcie, czego słuchaliśmy w zeszłym miesiącu


03 czerwca 2021

Podziel się newsem:

K-popowy harmonogram comebacków na maj nie rozczarował. Dostaliśmy nowe piosenki od BTS, TXT, czy aespa. Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych kawałków ubiegłego miesiąca.

BTS – Butter

Największy k-popowy zespół i obecnie największy zespół w ogóle wrócił z kolejną anglojęzyczną propozycją. Butter to radiowy pewniak od BTS, który wpada w ucho tak szybko, że będziecie go nucić po pierwszym przesłuchaniu. Więcej o kawałku dowiecie się z naszego artykułu zapowiadającego wydanie.

aespa – Next Level

Nie dziwcie się, jeśli Next Level brzmi wam znajomo. Aespa wzięła bowiem na warsztat piosenkę z filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw, pisząc do niej nowe słowa i dokładając własne smaczki. Piosenkę zapowiadaliśmy w połowie maja, a teraz trafia na naszą listę najlepszych kawałków miesiąca.

TAEMIN – Advice

Advice to ostatnia płyta Taemina przed służbą wojskową, którą rozpoczął 31.05. Poza tytułową piosnką, do której wydano teledysk, na EP-ce usłyszycie też kawałek If I could tell you nagrany z Taeyeon z legendarnego Girls Generation.

TXT – 0x1=LOVESONG

Pierwszy pełny album od TXT promuje piosenka 0x1=LOVESONG. W tekście maczał palce RM z BTS, a za brzmienie odpowiedzialni są główni producencie Big HituHitman Bang i Slow Rabbit.

ONEUS – BLACK MIRROR

K-popowy zespół ONEUS mocno inspirował się Michaelem Jacksonem pracując nad BLACK MIRROR. Widać to w teledysku, w którym choreografia i stroje przypominają te wykorzystywane w klipach króla popu. Słychać to także w słowach, które nawiązują do takich hitów Jacksona jak Bad czy Man in the Mirror.

NCT DREAM – Hot Sauce

Hot Sauce to chyba najbardziej oryginalnie brzmiący k-popowy kawałek w naszym zestawieniu. Zresztą świetnie sobie radzi. Zaledwie w 2 tygodnie po wydaniu, krążek, który zawiera piosenkę, rozszedł się w 2 milionach egzemplarzy, a NCT DREAM zajęła pierwsze miejsce w wielu koreańskich programach muzycznych.

TO1 – Son of Beast

TO1 powrócili, wydając swój pierwszy mini-album RE:BORN. Grupę możecie kojarzyć m.in z Road to Kingdom, gdzie występowali jako TOO. Nazwa została zmieniona w marcu tego roku, po konflikcie między CJ ENM i n.CH Entertainment.

ENHYPEN – FEVER

ENHYPEN pojawił się w naszym kwietniowym zestawieniu z piosenką Drunk-Dazed, a w maju wracają z side-trackiem z tej samej płyty zatytułowanym FEVER. Oba kawałki znalazły się na drugim mini-albumie grupy BORDER: CARNIVAL.

Kang Daniel – Outerspace

Outerspace to kolejny side-track na naszej liście. Piosenka pochodzi z EP-ki YELLOW, a promujący ją singiel PARANOIA polecaliśmy Wam w kwietniu. Pełna wersja teledysku do najnowszej piosenki artysty jest dostępna w aplikacji UNIVERSE, a poniżej możecie zobaczyć skrót.

TRI.BE – RUB-A-DUM

TRI.BE wypuściło buchający kolorami teledysk do piosenki Rub-A-Dum, która promuje krążek CONMIGO. W teledysku grupa staje twarzą w twarz ze swoimi klonami w inspirowanych Bliskim Wschodem lokacjach, a całość kończy się oczywiście pojedynkiem tanecznym.

Który k-popowy kawałek z maja jest Waszym ulubionym?

K-popowy harmonogram comebacków na maj nie rozczarował. Dostaliśmy nowe piosenki od BTS, TXT, czy aespa. Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych kawałków ubiegłego miesiąca. BTS – Butter Największy k-popowy zespół i obecnie największy zespół w ogóle wrócił z kolejną anglojęzyczną propozycją. Butter to radiowy pewniak od BTS, który wpada w ucho tak szybko, że będziecie go nucić […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →