fot. Wojtek Koziara

Czy Malik Montana kiedyś się zatrzyma? Kolejny rekordowy wynik w serwisie Spotify


07 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Malik zdaje się w ostatnich miesiącach zajmować głównie kolekcjonowaniem rekordów. Dziś przekroczył kolejną barierę słuchaczy na Spotify i stał się drugim żyjącym najchętniej słuchanym polskim artystą. Sprawdź szczegóły.

Malik Montana, czyli kolekcjoner rekordów Spotify

Informowaliśmy o rekordzie dobowych odsłuchań utworu Jetlag wydanego wraz z DaChoyce i pojawieniu się go na światowych listach Spotify, tymczasem Malik Montana osiągnął kolejny sukces związany z platformą streamingową. Dobił do liczby 2 milionów słuchaczy w miesiącu, co czyni go drugim najczęściej słuchanym żyjącym polskim artystą (Fryderyk Chopin ma ponad 5 milionów słuchaczy). Przegrywa zaledwie o kilkadziesiąt tysięcy z Matą, więc niewykluczone, że w najbliższych dniach role się odwrócą i Malik zostanie polskim królem Spotify. Spory udział w sukcesie właściciela GM2L miał z pewnością wspomniany już utwór Jetlag, który w miesiąc od premiery odsłuchano 12 milionów razy, a także gościnny występ u wspomnianego Maty w utworze Papuga. Tutaj mowa o blisko 35 milionach odtworzeń.

Malik Montana x DaChoyce & The Plug – Jetlag (prod. SRNO)

GM2L rusza wydawniczo

Choć GM2L osiągało w ostatnich miesiącach duże sukcesy liczbowe, fani mogli czuć się zawiedzeni, że nie idą za tym kolejne zapowiadane wydawnictwa w labelu Malika. Wszystko się zmieniło za sprawą Alberto i startem preorderu jego EP-ki Miejska Jungla, która ukaże się 22 kwietnia. Jest to o tyle ciekawa premiera, że z 8 zawartych na wydawnictwie utworów… poznaliśmy już 7. Jedynym premierowym będzie Północ z gościnnym udziałem P3. Fani liczą, że premiera EP-ki Alberto będzie przetarciem przed nowym albumem Malika Montany, który od wydania Import/Export 3 lata temu zdążył wypuścić aż 12 (!) singli. To dość niecodzienna taktyka na rynku muzycznym, jednak patrząc na wyniki Malika, ciężko wątpić w jej skuteczność. Niemniej poziom popularności, jaki osiągnął obecnie szef GM2L sprawia, że niełatwo uwierzyć, by nie próbował w tym roku tego jeszcze mocniej zmonetyzować poprzez wydanie piątego solowego w karierze albumu, a także projektu któregoś ze swoich podopiecznych.

Malik zdaje się w ostatnich miesiącach zajmować głównie kolekcjonowaniem rekordów. Dziś przekroczył kolejną barierę słuchaczy na Spotify i stał się drugim żyjącym najchętniej słuchanym polskim artystą. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →