fot. Wojtek Koziara

Czy Malik Montana kiedyś się zatrzyma? Kolejny rekordowy wynik w serwisie Spotify


07 marca 2022

Podziel się newsem:

Malik zdaje się w ostatnich miesiącach zajmować głównie kolekcjonowaniem rekordów. Dziś przekroczył kolejną barierę słuchaczy na Spotify i stał się drugim żyjącym najchętniej słuchanym polskim artystą. Sprawdź szczegóły.

Malik Montana, czyli kolekcjoner rekordów Spotify

Informowaliśmy o rekordzie dobowych odsłuchań utworu Jetlag wydanego wraz z DaChoyce i pojawieniu się go na światowych listach Spotify, tymczasem Malik Montana osiągnął kolejny sukces związany z platformą streamingową. Dobił do liczby 2 milionów słuchaczy w miesiącu, co czyni go drugim najczęściej słuchanym żyjącym polskim artystą (Fryderyk Chopin ma ponad 5 milionów słuchaczy). Przegrywa zaledwie o kilkadziesiąt tysięcy z Matą, więc niewykluczone, że w najbliższych dniach role się odwrócą i Malik zostanie polskim królem Spotify. Spory udział w sukcesie właściciela GM2L miał z pewnością wspomniany już utwór Jetlag, który w miesiąc od premiery odsłuchano 12 milionów razy, a także gościnny występ u wspomnianego Maty w utworze Papuga. Tutaj mowa o blisko 35 milionach odtworzeń.

Malik Montana x DaChoyce & The Plug – Jetlag (prod. SRNO)

GM2L rusza wydawniczo

Choć GM2L osiągało w ostatnich miesiącach duże sukcesy liczbowe, fani mogli czuć się zawiedzeni, że nie idą za tym kolejne zapowiadane wydawnictwa w labelu Malika. Wszystko się zmieniło za sprawą Alberto i startem preorderu jego EP-ki Miejska Jungla, która ukaże się 22 kwietnia. Jest to o tyle ciekawa premiera, że z 8 zawartych na wydawnictwie utworów… poznaliśmy już 7. Jedynym premierowym będzie Północ z gościnnym udziałem P3. Fani liczą, że premiera EP-ki Alberto będzie przetarciem przed nowym albumem Malika Montany, który od wydania Import/Export 3 lata temu zdążył wypuścić aż 12 (!) singli. To dość niecodzienna taktyka na rynku muzycznym, jednak patrząc na wyniki Malika, ciężko wątpić w jej skuteczność. Niemniej poziom popularności, jaki osiągnął obecnie szef GM2L sprawia, że niełatwo uwierzyć, by nie próbował w tym roku tego jeszcze mocniej zmonetyzować poprzez wydanie piątego solowego w karierze albumu, a także projektu któregoś ze swoich podopiecznych.

Malik zdaje się w ostatnich miesiącach zajmować głównie kolekcjonowaniem rekordów. Dziś przekroczył kolejną barierę słuchaczy na Spotify i stał się drugim żyjącym najchętniej słuchanym polskim artystą. Sprawdź szczegóły. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka […]

Kup bilet na koncert Malika Montany!

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →