Lil Nas X niczym Miley Cyrus. Artysta z coverem „Jolene”


22 września 2021

Podziel się newsem:

Lil Nas X święci triumfy i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Artysta pojawił się w BBC Radio 1, gdzie wykonał cover utworu Dolly Parton – Jolene.

Platynowy Montero

17 września był dla muzyka dniem wyjątkowym. Właśnie wtedy na rynku ukazał się jego debiutancki, zatytułowany od imienia, krążek – MONTERO. Płyta nieco odbiega od pierwszych, rapowych kawałków Nasa i jest bardziej popowa, jednak jej premiera i tak wywołała niemały szum zarówno wśród słuchaczy, jak i w środowiskach politycznych. Głównie ze względu na kampanię promocyjną, w której raper traktował krążek dosłownie jak swoje dziecko, dzieląc się zdjęciami, na których był w ciąży.

Lil Nas X pokazał jednak po raz kolejny, że ma głowę na karku i wszystkie wiadomości raczej po nim spłynęły. Płyta jest, ma się dobrze i z każdym kolejnym przesłuchaniem wchodzi coraz lepiej. Ubiegły piątek jest dla Montero Hilla wyjątkowy również z innego powodu, ponieważ pobił kolejny, tym razem ustanowiony przez siebie, rekord. Jego czternastokrotnie platynowe Old Town Road z Billym Rayem Cyrusem wspięło się o oczko w górę i ma status piętnastokrotnej platyny, będąc pierwszym utworem w historii, który otrzymał to wyróżnienie. Przypomnijmy, że utwór na samplach z utworu Nine Inch Nails Ghosts IV-34, jest jednocześnie rekordzistą, jeśli chodzi o listę Billboard Hot 100 – kawałek spędził na szczycie notowania aż 19 tygodni z rzędu.

Lil Nas X niczym Miley Cyrus. Artysta z coverem „Jolene”
MONTERO – okładka płyty

W hołdzie dla Dolly Parton

Idąc w ślady Miley Cyrus, która znalazła się na debiutanckim krążku Nasa, raper postanowił zaśpiewać cover utworu Jolene, którego autorką jest Dolly Parton, zmieniając całkowicie jego wydźwięk. Lil Nas X wraz zespołem wystąpił w popularnym segmencie Live Lounge w BBC Radio 1, gdzie oprócz Jolene, wykonał także trzy utwory z płyty MONTERO Montero (Call Me By Your Name), Dead Right Now oraz That’s What I Want. Sprawdźcie!

Lil Nas X – Dead Right Now, na żywo z BBC Radio 1 Live Lounge

Lil Nas X – That’s What I Want, na żywo z BBC Radio 1 Live Lounge

Lil Nas X – Montero (Call Me By Your Name), na żywo z BBC Radio 1 Live Lounge

Lil Nas X – Jolene, na żywo z BBC Radio 1 Live Lounge

Lil Nas X święci triumfy i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Artysta pojawił się w BBC Radio 1, gdzie wykonał cover utworu Dolly Parton – Jolene. Platynowy Montero 17 września był dla muzyka dniem wyjątkowym. Właśnie wtedy na rynku ukazał się jego debiutancki, zatytułowany od imienia, krążek – MONTERO. Płyta nieco odbiega od […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →