fot. Dariusz Gorajski / FORUM /Agencja FORUM

Kwiat Jabłoni wyda album na 78. rocznicę Powstania Warszawskiego


13 lipca 2022

Podziel się newsem:

Kwiat Jabłoni przedstawia nam pierwszą piosenkę albumu Wolne serca. Posłuchajcie utworu Nie, nie, nie, który jest interpretacją pierwowzoru T.Love.

Kwiat Jabłoni w hołdzie dla Warszawy

Muzeum Powstania Warszawskiego i Kwiat Jabłoni zjednoczą swoje siły przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego. Owocem tego połączenia będzie wyjątkowa płyta oraz rocznicowy koncert.

Chcemy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi

– mówi Kwiat Jabłoni.

Przeczytaj także: Kwiat Jabłoni opublikował teledysk do utworu Kometa

Kwiat Jabłoni wyda album na 78. rocznicę Powstania Warszawskiego
fot. kadr z teledysku Niemożliwe

Warszawa od zawsze była bowiem dla Polaków ikoną wolności. 78 lat po walce o jej niepodległość przez Powstańców Warszawskich możemy stale cieszyć się jej rozwojem, a także rosnącym pięknem. Jednym z jego przejawów będzie tworzony właśnie przez zespół album.  

Każdy warszawiak podczas codziennej drogi do pracy, szkoły czy domu napotyka ślady czasów, kiedy mieszkańcom stolicy odebrano wolność. Pamięć o przeszłości jest dla tego miasta szczególnie ważna – buduje jego tożsamość i teraźniejszość. Album „Wolne serca” to zestaw hymnów do wolności, które towarzyszyły tak warszawiakom, jak i mieszkańcom całej Polski przez ostatnie dekady

– mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kwiat Jabłoni – Nie, nie, nie, posłuchaj!

Wydawnictwo Wolne serca będzie składało się z aż 10 coverów znanych nam już piosenek. Kwiat Jabłoni, dzięki autorskim wyborom, opowie nam bardzo ważną dla Polaków historię. Będzie to podróż przez pokolenia, która dla każdego opowiedziana będzie inaczej.

Na płycie pojawią się artyści zaproszeni przez zespół: IGO, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, MIUOSH, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska oraz sanah, a także specjalnie stworzony na potrzeby projektu wyjątkowy skład Muzyków. Album ujrzy światło dzienne już 22 lipca 2022 roku.

Kwiat Jabłoni przedstawia nam pierwszą piosenkę albumu Wolne serca. Posłuchajcie utworu Nie, nie, nie, który jest interpretacją pierwowzoru T.Love. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Kwiat Jabłoni w hołdzie […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →