fot. Amazon Prime

Kopciuszek” w zupełnie nowej, musicalowej interpretacji. Amazon Prime podważa klasyczny happy end


04 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Kopciuszek od Amazon Prime może być albo totalnym hitem, albo kompletnym niewypałem. Oprócz animowanej, disneyowkiej wersji doczekaliśmy się wielu aktorskich interpretacji – w tym i adaptacji Disneya. Nadchodząca produkcja będzie jednak inna od wszystkich i być może zaskoczy zakończeniem.

Kopciuszek od Amazon Prime – naprawdę nowa wersja

Każdy chyba zna tą historię – albo w klasycznej (i nieco dramatycznej) wersji z Baśni Braci Grimm, albo z utrwalonego wizerunku disneyowskiej księżniczki, albo z jednej z wielu aktorskich adaptacji. Kopciuszek to absolutny klasyk nad klasykami, więc właściwie można powiedzieć, że nadszedł czas, aby przedstawić opowieść z nieco innej perspektywy niż zazwyczaj.

Jest to jednak o tyle problematyczne, że lubimy to, co znane. I nie przepadamy za tym, co wprowadza duże zmiany w kontekstach naszych ulubionych tworów kultury. Irytację budzi już samo zastępstwo aktora, grającego daną postać w jakiejś serii, a jeżeli cała fabuła ulegnie przebudowie…

Przeczytaj: Disney nakręci animację, której akcja rozgrywać się będzie… na Kaszubach!

Kopciuszek od Amazon Prime przede wszystkim nie będzie ponownym przeniesieniem na ekran bajki, którą pamiętamy z dzieciństwa. I dobrze, bo ile razy można oglądać bardzo podobne produkcje – i to właściwie z czystej nostalgii. Wielbiciele klasyki mogą się jednak srodze zawieść, aczkolwiek podejrzewam, że ten tytuł i tak będzie jednym z chętniej oglądanych we wrześniu tego roku.

Kopciuszek Amazon Prime premiera zwiastun
fot. Amazon Prime

Kariera zamiast ślubu? To tak się da?

Zapowiadany przez Amazon Prime Kopciuszek będzie produkcją kierowaną raczej do young adults niż stricte do dzieci – chociaż oczywiście nie ma przeciwwskazań, by i najmłodsi zasiedli przed telewizorem. Film został ujęty w konwencji musicalowej i już w trailerze słyszymy zapowiedzi kilku piosenek, choćby fragment Somebody to Love zespołu Queen. W rolę tytułową wcieli się Camila Cabello, a jako książę partnerować jej będzie Nicholas Galitzine. Króla zagra Pierce Brosnan, złą macochę Idina Menzel, aczkolwiek największe oczekiwania padają tu w stronę znanego z Pose Billy’ego Portera, który wystąpi jako… Wróżka Chrzestna.

Kopciuszek Amazon Prime premiera zwiastun
fot. Amazon Prime

Trailer oraz konwencja nadchodzącej adaptacji zapewne wywołają sporo dyskusji – a najwyraźniej jest o czym rozmawiać. Książę być może dokonał wyboru, ale i Kopciuszek dokonał swojego. Czy film skończy się ślubem, czy jednak księżniczka obierze inną drogę?

Premiera już we wrześniu na Amazon Prime Video!

Cinderella – Official Trailer | Prime Video

Kopciuszek od Amazon Prime może być albo totalnym hitem, albo kompletnym niewypałem. Oprócz animowanej, disneyowkiej wersji doczekaliśmy się wielu aktorskich interpretacji – w tym i adaptacji Disneya. Nadchodząca produkcja będzie jednak inna od wszystkich i być może zaskoczy zakończeniem. Kopciuszek od Amazon Prime – naprawdę nowa wersja Każdy chyba zna tą historię – albo w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →