fot. GC Images

Konfliktu na linii Kanye West-Adidas ciąg dalszy. O co znów poszło?


03 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Kanye West oskarżył markę Adidas o… Cóż, wiele rzeczy, które ta zrobiła bez jego pozwolenia. Nie jest to pierwszy przypadek.

Kanye West oskarża Adidas

W czerwcu Kanye West oskarżył markę Adidas o skopiowanie jego klapków Yeezy, które ta wypuściła pod nazwą Adilette 22.

Mam już dosyć tego bezczelnego kopiowania. To jest wiadomość dla wszystkich, którzy chcą wyrazić siebie, ale czują, że nie mogą tego zrobić, bo stracą kontrakt lub zostaną nazwani szaleńcami. Takie kopiowanie oznacza brak szacunku, jaki ludzie u władzy mają dla talentu

– pisał wówczas Kanye.

Tym razem raper zwrócił się na Instagramie do portalu Complex. W wiadomości wyjaśnił, że tzw. Yeezy Day, podczas którego Adidas udostępnia limitowany drop ubrań, nie był przez niego zatwierdzony.

Adidas wymyślił Yeezy Day, przywrócił do sprzedaży kilka starszych modeli, zmienił ich kolorystkę i nazwę, podkradł moich ludzi, kolorystykę, wybór materiałów, zatrudnił dyrektora generalnego Yeezy, wykorzystał talent moich producentów i zaimplementował go po Adidas Originals. Wszystko to zrobili bez mojego pozwolenia. Nawet kiedy mieli umowę z Balenciagą blokowali produkty, które stworzyłem dla Gapa z Demną Gvasalią. Nękali markę Gap, a moja umowa z nimi wyraźnie mówi o tym, że mogę tworzyć casualowe obuwie. Kiedy złożyłem zamówienie na dodatkowe klapki Yeezy, dyrektor generalny Adidasa skłamał mi w twarz mówiąc, że nie dadzą rady. A potem ukradli mój pomysł i stworzyli swoje klapki Yeezy. Samo Yeezy to aż 68% ich sprzedaży w internecie. Boże, zrób coś

– napisał Kanye West.
Konfliktu na linii Kanye West-Adidas ciąg dalszy. O co znów poszło?

Kanye West i Adidas

Kanye West współpracuje z Adidasem od 2013 roku, kiedy rozstał się z Nike. Ich pierwsza wspólna linia produktów ukazała się w lutym 2015 roku. Umowa zapewnia Westowi pełną kontrolę kreatywną nad marką Yeezy.

Sprawdź także: Kanyego nie stać na wynajem… ciuchów? Raper ma ponoć spore długi

Kanye West oskarżył markę Adidas o… Cóż, wiele rzeczy, które ta zrobiła bez jego pozwolenia. Nie jest to pierwszy przypadek. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Kanye […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →