kadr z „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna”

Kolejne nazwiska w serii „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” od Disney+ potwierdzone


03 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Producenci serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy dzielą się kolejnymi szczegółami. Serial zadebiutuje na Disney+.

Obsada nowego Percy’ego Jacksona się powiększa

Serwis Variety dotarł do najświeższych informacji dotyczących obsady serialu Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, który ukaże się na Disney+. W kolejnej ekranizacji książek Ricka Riordana pojawią się Virginia Kull, Jason Mantzoukas, Glynn Turman, Timm Sharp oraz Megan Mullally. Według portalu występy aktorów będą miały wyłącznie charakter gościnny.

Zobacz: Disney+ potwierdza! Będzie serial Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Wspomnieni aktorzy dołączają tym samym do już przedstawionej trójki. Rolę głównego bohatera odegra Walker Scobell, który aktorski debiut zaliczył u boku Ryana Reynoldsa w Projekt: Adam. Najbliższymi ekranowymi towarzyszami młodego aktora będą Aryan Simhadri wcielający się w Grovera oraz Leah Sava Jeffries jako Annabeth. Angaż Jeffries wywołał kontrowersje wśród grupy fanów książek. Ich powodem ma być kolor skóry aktorki, który według nich nie wpisuje się w książkowy kanon. Do zarzutów odniósł się sam Rick Riordan.

Jeśli masz problem z tym castingiem, zwróć się do mnie. Nie ma nikogo innego do obwiniania. Cokolwiek jeszcze wyniesiesz z tego postu, powinniśmy być w stanie zgodzić się, że zastraszanie i nękanie dziecka w Internecie jest niewybaczalnie złe. Choć Leah jest silna i dyskutowaliśmy o możliwości tego rodzaju reakcji oraz silną presję, jaką przyniesie ta rola, negatywne komentarze, które otrzymała w Internecie, są nie na miejscu.

Jako autor jasno stwierdziłem, że szukam najlepszych aktorów do ożywiania osobowości tych postaci, a wygląd fizyczny był dla mnie drugorzędny. Zrobiliśmy to. Zajęło nam rok, aby dokładnie przeprowadzić ten proces i znaleźć najlepszych z najlepszych. To trio jest najlepsze. Leah Jeffries to Annabeth Chase.

– powiedział.

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy zostanie zrealizowany przez 20th Television i trafi na platformę Disney+. Za scenariusz odpowiedzialni są twórca książkowego pierwowzoru oraz Jon Steinberg. Reżyserią zajmie się James Bobin, który stał za kamerą takich filmów jak Muppety: Poza prawem czy Alicja po drugiej stronie lustra.

percy jackson i bogowie olimpijscy disney+
fot. Disney

Producenci serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy dzielą się kolejnymi szczegółami. Serial zadebiutuje na Disney+. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Obsada nowego Percy’ego Jacksona się powiększa Serwis Variety […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →