fot. materiały prasowe

Kim Petras pierwszą transpłciową artystką na szczycie Billboardu


25 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kim Petras została pierwszą transpłciową artystką w historii, której udało się wspiąć na sam szczyt zestawienia Billboard Hot 100.

Niezdobyty do tej pory szczyt

To pierwsze takie osiągnięcie osoby transpłciowej w świecie muzycznym. Kim Petras wyznacza zupełnie nowy szlak dla queerowych osób w branży, wspinając się na sam szczyt zestawienia Billboard.

Przeczytaj także: Sam Smith i Kim Petras udowadniają światu, że niebo jest daleko od nas. Posłuchajcie singla Unholy

Kim Petras
fot. materiały prasowe

Niemiecka piosenkarka została pierwszą wyoutowaną transpłciową kobietą w historii, której udało się osiągnąć numer jeden w zestawieniu Billboard Hot 100. Wszystko dzięki elektryzującej współpracy z Samem Smithem przy okazji piosenki Unholy. Utworowi udało się strącić z tronu propozycję Steve’a Lacy’ego zatytułowaną Bad Habit. Petras w oficjalnym oświadczeniu oznajmiła, że ma ogromną nadzieję, że nie jest ostatnią transpłciową artystką, której udało się tego dokonać.

Wśród nas zawsze byli niesamowicie utalentowani transpłciowi artyści, którzy tak naprawdę nigdy nie otrzymali należytych laurów za swoją twórczość. Przyjaźniłam się z SOPHIE – jej wpływ na obecny rynek muzyczny zauważalny jest na każdym kroku. Patrzę na takie artystki, jak Amanda Lear w latach 70. i 80., która była absolutną królową disco, a nigdy nie została należycie doceniona za swoje działania. Ludzie nie mówią o niej tak, jak powinni. Ayesha Erotica także wywarła ogromny wpływ i w ogóle nie dostała tego, na co zasłużyła. Ta sama historia powtarza się w kółko wśród osób transpłciowych, które tworzą wyjątkową muzykę, a cały czas są spychane w cień, oddając zasługi innym

– przyznała wokalistka.

Sam Smith, czyli jedna z pierwszych wyoutowanych na tak szeroką skalę osób niebinarnych tworzących muzykę, mogą razem z Kim Petras cieszyć się wspólnym osiągnięciem w kwestii widoczności i zasług społeczności LGBTQ+ w branży muzycznej.

Sam Smith, Kim Petras – Unholy, posłuchaj!

Kim Petras została pierwszą transpłciową artystką w historii, której udało się wspiąć na sam szczyt zestawienia Billboard Hot 100. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Niezdobyty do tej pory szczyt […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →