Kazik kolejnym gościem na solówce Safula


21 lipca 2021

Podziel się newsem:

Kazik Staszewski będzie kolejnym gościem na nadchodzącym solowym albumie Safula.

Solowy debiut Safula

Kamil Nożyński, czyli Saful, przygotowuje się do wydania swojego solowego debiutu. Członek grupy Dixon37, z którą nagrał już trzy pokryte złotem albumy i którego możemy też znać z głównej roli w serialu Ślepnąc od świateł, już ponad rok temu zaserwował nam singiel Cyberreal, traktujący o uzależnieniu od mediów społecznościowych oraz o zagubieniu się między realną a wirtualną rzeczywistością. Płytę Krok w chmurach w całości wyprodukowaną przez warszawski duet producencki Sampler Orchestra – w skład którego wchodzą Paweł Moszyński i Stanisław Koźlik – promują także kawałki LC500 z ReTo oraz Cisza z gościnnym udziałem Jana-Rapowanie.

Jest to płyta oparta na skrajnościach i dwuznacznościach. Moje szczere, wewnętrzne spostrzeżenia, połączone z cynicznym podejściem do życiowych absurdów. Kroki w chmurach przeplatają się ze spacerem po twardym miejskim asfalcie. Nie chciałem mieć dużo gości na tym albumie, a jeśli już, to tylko takich, którzy będą tworzyli ze mną nieoczywiste połączenia. To wspaniałe, że udało nam się połączyć wspólnie potencjalnie odległe od siebie nurt. Łamanie schematów jest dla mnie bardzo ważne. Klimatycznie ten krążek to oderwanie od moich dotychczasowych działań muzycznych. Całą płytę wyprodukował duet Sampler Orchestra, co miało duży wpływ na całokształt albumu. Zaznaczam jednak, że nie zabraknie akcentów zakrawających o uliczny sznyt. Dla mnie to nie tylko krok w przód, ale przede wszystkim krok w chmurach.

– mówi o swoim debiucie Nożyński

Saful feat. Jan-Rapowanie – Cisza

To dobry chłopak był

Kolejny ogłoszony feat. potwierdza słowa Safula o nieoczywistych połączeniach. Czy ktoś spodziewał się, że na krążku Krok w chmurach usłyszymy Kazika Staszewskiego? Chcąc zliczyć wszystkie projekty legendarnego już w Polsce muzyka trzeba się chwilę zastanowić. Kazik miał i zapewne nadal ma ogromny wpływ na muzykę w Polsce – od szeroko pojętego rocka, po wszelkie odmiany rapu. Można go lubić lub nie, ale wkładu w rozwój polskiej muzyki czy pewnych postaw myślowych na pewno nie można mu odmówić. Pomimo całkiem długiej kariery, wokalistę Kultu raczej rzadko mogliśmy usłyszeć u innych wykonawców. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na wydanym w 2014 roku albumie zespołu ZacierSkazany na garnek. Kazik udzielił się w utworze Rozprawa o wojnach. Tym bardziej jest więc na co czekać. Tak o utworze Jestem dilerem z udziałem Staszewskiego wypowiada się Saful:

Jestem Dilerem – numer nagrany na koniec 2018r miał być luźnym singlem wydanym jak najszybciej, który przypomni lub bardziej uświadomi ludziom z jakiego klimatu pochodzę. Chodzi oczywiście o muzykę, a nie o handel dragami. Niestety od samego początku nad numerem wisiało dziwne fatum. Myślałem, że największym problemem będzie przekonanie Kazika, żeby jego wokal pojawił się w utworze. Wbrew przewidywaniom zgodę udało się uzyskać dosyć szybko, schody dopiero miały się zacząć. Track został wysłany do różnych wytwórni i agencji muzycznych, krążył gdzieś pod spodem w drugim obiegu. Z jedną wytwórnią nawet dogadałem się na gębę, ale zmieniali zdanie tyle razy, że postanowiłem w końcu iść po swojemu i wydać całą płytę niezależnie. Za każdym razem gdy miałem kręcić klip do tego numeru działo się coś co nie pozwoliło z tym iść naprzód, jakaś metafizyczna złośliwość zdarzeń. Doszedłem więc do wniosku, że zostawiam to jak jest i jeśli numer ma wyjść to dopiero z płytą.

Płyta Krok w chmurach ukaże się 24 września. Nożyński nie ujawnił jeszcze ostatniego z czterech gości, którzy pojawią się na albumie, jednak biorąc pod uwagę najnowsze ogłoszenie oraz jego zapowiedzi, tak naprawdę ciężko wytypować kogokolwiek. Przedpremierowa wersja płyty zawiera dwa dodatkowe numery, limitowaną okładkę odróżniającą tę wersję od sklepowej oraz gram kolekcjonerskiego suszu CBD Chmury. Preorder krążka można zamawiać pod tym linkiem.

Kazik kolejnym gościem na solówce Safula
Krok w chmurach – okładka płyty

Kazik – letnie koncerty

Lato to czas koncertów i nie inaczej jest w przypadku Kazika, na którego koncertowym szlaku znalazły się między innymi:

Kazik Staszewski będzie kolejnym gościem na nadchodzącym solowym albumie Safula. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Solowy debiut Safula Kamil Nożyński, czyli Saful, przygotowuje się […]

Kazik | 25 lipca | Kołobrzeg, Amfiteatr Kołobrzeg

Biletomat.pl
90 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →