K-pop: sprawdźcie, czego słuchaliśmy w lipcu 2021


02 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Sezon ogórkowy w k-popie. Pomijając sukcesy BTS, lipiec obył się bez głośnych comebacków. Mimo to, mamy propozycję piosenek, które warto dodać do playlisty.

SF9 – Tear Drop

TURN OVER to kolejny minialbum SF9, który promuje piosenka Tear Drop. Warto zobaczyć teledysk do kawałka, w którym zespół w ciekawy sposób bawi się pracą kamery i perspektywą.

THE BOYZ – Drink It

Wampiry zawsze w modzie. Drink it to kolejna k-popowa piosenka wykorzystująca ten motyw. Jeśli chcecie obejrzeć cały teledysk The Boyz, musicie zajrzeć do appki UNIVERSE. Na YouTube dostępna jest wyłącznie jego skrócona wersja.

Peakboy – GYOPO HAIRSTYLE

25 lipca, Peakboy wypuścił teledysk do swojej nowej piosenki Gyopo Hairstyle. Do wystąpienia w klipie zaprosił swoich bliskich przyjaciół z tzw. WOOGA Squad, do którego należy między innymi Taehyung z BTS, czy Choi Wooshik – aktor z nagrodzonego Oskarem filmu Parasite.

BTS – Permission to Dance

Zdecydowanie najgłośniejszy comeback tego miesiąca. BTS ponownie zdominowali listę przebojów Billboard. Permission to Dance zadebiutowało na pierwszym miejscu zestawienia Hot Top 100, zrzucając ze szczytu inną piosenkę zespołu – Butter. O najnowszym hicie koreańskiej grupy przeczytacie więcej tutaj.

TWICE – Perfect World

Perfect World to już trzeci japoński album TWICE. Płyta składa się z 10 piosenek, w tym utworu o tym samym tytule i piosenki Kura Kura, która była na naszej liście w kwietniu.

AKMU – NAKKA

AKMU wypuścili nowy album Next Episode. Jak zdradzili płyta była inspirowana musicalem z 2017 roku zatytułowanym Król rozrywki. Do współpracy nad promującym go singlem, rodzeństwo zaprosiło IU.

BM – 13IVI

BMa możecie kojarzyć z k-popowego zespołu KARD. Artysta w ramach solowej działalności wypuścił krążek THE FIRST STATEMENT, na który składają się trzy piosenki – każda w zupełnie odmiennym klimacie. Waszej uwadze polecam najbardziej energetyczny kawałek –13IVI.

D.O. – Rose

D.O. z EXO wypuścił właśnie swój pierwszy solowy album 공감 (Empathy). Promujący go kawałek Rose to akustyczny folk z dźwiękami gitary. Sam artysta określił go jako prostą melodię, do której każdy da radę zaśpiewać. Ponieważ nie znam koreańskiego, muszę ograniczyć się do chwytliwego a ja ja ja! i oh maybe baby!.

KIM WOOJIN – Still Dream

Powrót ex-członka Stray Kids z wygnania. Piosenkarz odszedł z zespołu z powodów osobistym w 2019 roku. Rok później znów zrobiło się o nim głośno, gdy został oskarżony o molestowanie kobiety w barze. Pod koniec czerwca jego wytwórnia wypuściła ponad pół godzinny dokument, w którym udowadnia jego niewinność. Warto go zobaczyć ze względu na jego nietypową formę – tło do narracji w większości stanowią… memy.

Sam Kim – These Walls

Pewnie zastanawiacie się kim jest Sam Kim i co robi na tej liście piosenka, która ma ledwie 26 tysięcy wyświetleń. To niszowy utwór na deser. Posłuchajcie i sprawdźcie, czy Wam smakuje.

Których k-popowych piosenek najchętniej słuchaliście w lipcu? Podzielcie się w komentarzu.

Sezon ogórkowy w k-popie. Pomijając sukcesy BTS, lipiec obył się bez głośnych comebacków. Mimo to, mamy propozycję piosenek, które warto dodać do playlisty. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins SF9 […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →