K-popowe piosenki, które były przeznaczone dla zachodnich artystów


26 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

BTS, Red Velvet, Twice, czy SNSD – sprawdźcie, które k-popowe piosenki tych zespołów miały trafić do zachodnich piosenkarzy.

TWICE – MORE & MORE

Zara Larsson nagrała piosenkę Back & Forth, która z nowym tekstem i lekko zmodyfikowanym brzmieniem została wydana jako MORE & MORE. Pierwotna wersja, która stała się demo dla zeszłorocznego hitu Twice, wyciekła na YouTube w czerwcu 2020. Obecnie nie można znaleźć już nagrania z głosem szwedzkiej artystki, ale wciąż dostępne są covery wykorzystujące oryginalne słowa.

f(x) – No More

W 2014 roku Ariana Grande podzieliła się z fanami wcześniej nieopublikowaną piosenką zatytułowaną Boyfriend Material. Utwór miał trafić na debiutancki album artystki Yours Truly, ale ostatecznie wypadł z tracklisty. Fani szybko zauważyli podobieństwo do piosenki f(x) No More. Kawałek prawdopodobnie trafiła do k-popowej grupy po tym, jak Grande go odrzuciła.

Red Velvet – Red Flavor

Red Flavor wyprodukował duet Caesar & Loui, który stworzył liczne k-popowe piosenki. Wielki hit z 2017 roku początkowo przeznaczyli jednak dla brytyjskiej grupy Little Mix. Producenci przyznali w wywiadzie z Tone Glow, że w trakcie pracy uznali, że piosnka idealnie poradzi sobie na koreańskim rynku i utwór ostatecznie trafił w ręce Red Velvet.

TAEMIN – Press your number

Jednym z producentów, którzy pracowali nad piosenką Taemina z 2016 roku – Press your number był Bruno Mars. K-popowy artysta wyznał, że nie miał okazji spotkać się i pracować bezpośrednio z amerykańską gwiazdą. Prawa do piosenki kupiła jego wytwórnia – SM Entertainment.

Girls’ Generation – Run Devil Run

Jeśli chodzi o k-popowe piosenki, które mają status kultowych, Run Devil Run jest wysoko na liście. Utwór pierwotnie nagrała Kesha w 2008 roku, a roku później wyciekł do sieci. Amerykańska piosenkarka nigdy oficjalnie go nie wydała, ale w 2010 roku piosnkę zaśpiewały dziewczyny z Girl’s Generation, czyniąc ją jednym z najbardziej rozpoznawalnych koreańskich hitów.

BTS – Euphoria

Melanie Fontana ma na koncie liczne k-popowe piosenki. Producentka współpracowała między innymi z Red Velvet, BTS czy CL. W 2018 roku, w wywiadzie wypowiedziała się o Euphorii – solowej piosence Jungkooka z albumu Love Yourself: Answer. Przyznała, że piosnka nie ma k-popowego brzmienia, ponieważ pisała ją z myślą o Justinie Bieberze. Dodała również, że cieszy się, że utwór została odrzucony i trafił do BTS, którzy błyskawicznie zrobili z niego hit.

Jak myślicie, czy te piosenki byłyby tak samo wielkimi hitami, gdyby zostały wydane poza Koreą?

BTS, Red Velvet, Twice, czy SNSD – sprawdźcie, które k-popowe piosenki tych zespołów miały trafić do zachodnich piosenkarzy. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! TWICE – MORE & […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →