Które k-popowe zespoły dobrze radzą sobie na liście Billboard?


25 lipca 2021

Podziel się newsem:

Zespoły k-popowe coraz częściej pojawiają się na listach Billboard. Sprawdźcie, które koreańskie grupy dobrze radzą sobie na słynnej topce.

BTS – strącili własną piosenkę ze szczytu

Nikogo nie powinno dziwić, że absolutnym triumfatorem list Billboard jest BTS. Od 249 tygodni amerykański tygodnik wymienia ich na swojej liście Artist 100 (obecnie na pierwszym miejscu). Zestawienie wskazuje popularność muzyków mierzoną przez kluczowe wskaźniki – sprzedaż albumów, częstości odgrywania ich utworów w radio, streaming i interakcje w social mediach. Najnowsza piosenka BTSPermission to Dance – wskoczyła właśnie na 1. miejsce listy Hot 100. Strąciła tym samym ze szczytu notowania inny kawałek grupy, Butter, który spadł na 7 miejsce. Nie jest to zresztą jedyna lista, którą k-popowa grupa okupuje. Ich album Map of the Soul od 73. tygodni gości na liście Billboard 200, a BE od 34. tygodni. Zespół może też pochwalić się nowym rekordem – Map of the Soul:7 spędza właśnie 32. tydzień na pierwszym miejscu listy World Albums. Poprzednio podobny sukces świętowali z krążkiem Love Yourself: Answer, który zajmował szczyt tej listy przez 31. tygodni.

BLACKPINK – najlepsze wśród koreańskich artystek na Billboard

BLACKPINK są najbardziej utytułowaną przez Billboard kobiecą grupą wykonującą k-pop. Wszystko dzięki krążkowi The Album z 2020 roku, który osiągnął drugą pozycję na liście 200 najlepiej sprzedających się w USA płyt. Od 41. tygodni płyta widnieje też w innym zestawieniu amerykańskiego tygodnika – World Album. Obecnie zajmuje szóstą pozycję.

TXT – 4 albumy na liście Billboard 200

TOMORROW X TOGETHER przez 11 tygodni gościli na liście Artist 100, zajmując najwyższą pozycję (szóstą) w czerwcu tego roku. Grupa może też pochwalić się czterema albumami, które dostały się na listę Billboard 200. Najwyższą pozycję zajmowała płyta The Chaos Chapter : FREEZE, która w szczytowym momencie była piąta w zestawieniu. Krążek nie spadł z notowania do dziś, utrzymując się na nim od sześćiu tygodni.

Najświeższe hity z listy Billboard Hot 100 posłuchacie na Spotify:

Zespoły k-popowe coraz częściej pojawiają się na listach Billboard. Sprawdźcie, które koreańskie grupy dobrze radzą sobie na słynnej topce. BTS – strącili własną piosenkę ze szczytu Nikogo nie powinno dziwić, że absolutnym triumfatorem list Billboard jest BTS. Od 249 tygodni amerykański tygodnik wymienia ich na swojej liście Artist 100 (obecnie na pierwszym miejscu). Zestawienie wskazuje […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →