fot. Wiktor Franko

Jann zawadiacko się uśmiecha i ponownie zaskakuje w singlu „Smile”


25 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Reprezentant projektu FONOBO Pitcher, Jann, dzieli się swoją zupełnie nową, muzyczną odsłoną w zaskakującym, energetycznym singlu Smile. Mamy polski odpowiednik Toma Odella?

Jann – artysta kompletny, gotowy by zawładnąć sceną. Nie tylko polską…

Jann to muzyczny nabytek projektu FONOBO Pitcher wytwórni FONOBO Label, skierowanego dla młodych, debiutujących twórców – z pewnością jeden z czołowych reprezentantów tej inicjatywy, choć zastanawiam się czy taki artysta potrzebuje w ogóle jakichkolwiek projektów za swoimi plecami. Jego brzmienie broni się samo.

Zobacz również: Jann: czarujący kontratenor w FONOBO Pitcher – wywiad

Jann Smile
Jann, fot. Wiktor Franko

W przeciągu nieco ponad roku, dwudziestojednoletni Jann pokazał światu już wiele swoich muzycznych odsłon, choć na swoim koncie miał zaledwie trzy single. Każdy z nich to jednak zupełnie odmienna stylistyka, co tylko podkreśla wszechstronność i talent tego debiutującego artysty.

Jann – najlepszy strzał projektu FONOBO Pitcher

Jego debiutancki singiel Do You Wanna Come Over? to klimatyczny bedroom pop. W One Missed Call Jann brzmi monumentalnie niczym Woodkid, zaś w Body Temperature dał się poznać, jako specjalista od subtelnego R&B. Nasza Redaktor Prowadząca Działu Alternatywa, Maja Kozłowska, typując Janna do alternatywnego zestawienia Newcomerów Roku Rytmów Roku 2021, napisała:

Bez dwóch zdań najlepszy strzał, jaki oddał projekt FONOBO Pitcher. Jann w zeszłym roku zadebiutował singlem Do You Wanna Come Over?, który okazał się subtelną sugestią jego płynnego wejścia w branżę. Bez trzaskania drzwiami, lecz od razu z wysokiego „C”. Jego muzyka jest ciepła i intymna, lecz zarazem bije przedziwną, wyrachowaną sterylnością. To nie jest sztywność – to poczucie szokującej czystości, bardzo satysfakcjonujące, podobne temu, jakie towarzyszy odpakowaniu świeżo wytłoczonego winyla. Jann niby James Blake przeplata swoje balladowe opowieści rozedrganą elektroniką, lecz z wyraźnie już wybitym autorskim sznytem, chórem i pogłosem rezonującym w tle. Trzy single – trzy zaklęcia. Mam wielkie nadzieje związane z długogrającym albumem Janna i co więcej, jestem go niezmiernie ciekawa.

Zobacz również: Rytmy Roku 2021: Alternatywa – Newcomer Roku – kto błysnął najjaśniej?

Jann – Do you wanna come over?, posłuchaj singla!

Jann niczym polski Tom Odell w nowym singlu Smile

Wraz z początkiem 2022 roku Jann powraca z nowym singlem i nie przestaje nas zaskakiwać. To kolejne muzyczne wcielenie tego młodego artysty – jak dotąd najbardziej energiczne i przebojowe. Utwór Smile to połączenie przejmującej melodyki Jamesa Arthura z rock’n’rollową, bezkompromisową energią Toma Odella w refrenach.

Jann Smile
Jann – „Smile”, okładka singla

Sam artysta przyznaje, że Smile znacznie różni się od jego dotychczasowych numerów. Utwór, który powstał we współpracy z producentem Kubą Krupskim, charakteryzuje młodzieńcza energia, bunt i mocne brzmienie, choć fani charakterystycznej dla Janna wrażliwości z pewnością doszukają się tu również subtelnych elementów. Sprawdźcie sami!

Jann – Smile, posłuchaj singla!

Jann zadebiutuje jeszcze w tym roku. Kiedy premiera albumu?

Po sukcesach swoich dotychczasowych singli, Jann kontynuuje współpracę z wytwórnią FONOBO Label, pod której skrzydłami pracuje nad swoją debiutancką EP-ką. Jej premiery możemy się spodziewać już w tym roku! Artysta zapowiada jednak, że na jego nadchodzącym wydawnictwie nie znajdziemy najnowszego singla – Smile.

Reprezentant projektu FONOBO Pitcher, Jann, dzieli się swoją zupełnie nową, muzyczną odsłoną w zaskakującym, energetycznym singlu Smile. Mamy polski odpowiednik Toma Odella? Jann – artysta kompletny, gotowy by zawładnąć sceną. Nie tylko polską… Jann to muzyczny nabytek projektu FONOBO Pitcher wytwórni FONOBO Label, skierowanego dla młodych, debiutujących twórców – z pewnością jeden z czołowych reprezentantów […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →