fot. materiały prasowe

James Bay zapowiedział swoją trzecią płytę


17 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Bardzo dobre wiadomości! James Bay zapowiedział swój trzeci studyjny krążek. Co wiadomo o płycie?

James Bay zapowiedział trzeci album

James Bay długo nam kazał czekać na swoją trzecią płytę. Jego drugi długogrający krążek już jutro, 18 maja, będzie obchodził swoje czwarte urodziny. Na wydanym w 2018 roku albumie znalazły się takie utwory, jak Pink Lemonade, Wild Love czy Us. Artysta w marcu bieżącego roku podzielił się ze światem pierwszą zajawką trzeciego wydawnictwa. Był nią singiel Give Me The Reason.

Teraz oficjalnie James Bay zdradził już szczegóły nadchodzącej płyty. Wydawnictwo nosi tytuł Leap i znajdzie się na nim dwanaście utworów. Tak prezentuje się tracklista:

 1. Give Me The Reason
 2. Nowhere Left To Go
 3. Save Your Love
 4. Everyone Needs Someone
 5. One Life
 6. Silent Love
 7. Love Don’t Hate Me
 8. Brilliant Soul
 9. Right Now
 10. We Used To Shine
 11. Endless Summer Nights
 12. Better
James Bay zapowiedział swoją trzecią płytę
James Bay – Leap, okładka płyty

James Bay pracował nad płytą z gronem uznanych i rozpoznawalnych producentów oraz songwriterów. Fanom Eda Sheerana powinno coś mówić nazwisko Foy Vance, zaś wśród współtwórców Leap znaleźli się również między innymi Joel Little (Lorde, Taylor Swift) czy brat Billie EilishFinneas.

Najważniejszy album w dotychczasowej karierze Baya?

A o czym będzie płyta? Wraz z jej zapowiedzią James Bay podzielił się historią, która miała związek z powstawaniem krążka. Oto co napisał artysta:

W 2019 roku naprawdę borykałem się z problemami. Zacząłem pisać piosenki, aby spróbować poradzić sobie z lękiem, niepokojem i problemami z pewnością siebie. To uczucia, które sięgają głęboko, a którymi nigdy nie chciałem się dzielić. W jakiś sposób wszystko to przerodziło się w najbardziej optymistyczną i podnoszącą na duchu muzykę, jaką kiedykolwiek stworzyłem. Nie zdawałem sobie sprawy, że jestem dopiero w połowie tworzenia trzeciego albumu, kiedy natknąłem się na cytat Johna Burroughsa „skocz, a pojawi się sieć”. To było w książce o twórczym odkrywaniu siebie i te słowa naprawdę mnie zainspirowały. Czytałem to, ponieważ czułem się zagubiony i bezwartościowy. W 2020 roku napisałem nową partię smutnych piosenek. Nagrałem je i myślałem, że płyta jest skończona. Nagle świat się zamknął, a ja nie mogłem koncertować, więc zostałem w domu i pisałem dalej. Wtedy album naprawdę zaczął nabierać kształtu. Okazuje się, że nawet w najciemniejszych momentach można znaleźć światło.

Spędzam wiele czasu (zbyt wiele czasu) zaplątany w negatywne myśli. Bardzo łatwo jest wpaść w taką spiralę. Mając jednak dodatkowy czas na pisanie, postanowiłem raczej polubić swój smutek niż z nim walczyć. Zacząłem rozpoznawać, co podnosi mnie na duchu, kiedy jest ciężko. Nagle zacząłem przekraczać granice swojego pisania. Rozejrzałem się po ludziach w moim życiu, tych, którzy najbardziej mnie kochają i troszczą się o mnie, i po raz pierwszy znalazłem sposób, aby pisać na podstawie tych emocji. Zawsze bałem się pójść w te miejsca, być tak bezbronny; powiedzieć: kocham cię, potrzebuję cię i dziękuję.

Oddanie hołdu tym wszystkim ludziom, których najbardziej kocham, którzy podtrzymują mnie na duchu, gdy naprawdę tego potrzebuję, było niesamowicie wyzwalającym doświadczeniem. To oni dodają mi odwagi, by iść do przodu, by mieć śmiałość. Kiedy nie widzę siatki, oni dają mi odwagę, by skoczyć.

Premiera Leap została zapowiedziana na 8 lipca, a zatem już całkiem niedługo. James Bay podzielił się również kolejnym singlem z krążka – One Life.

James Bay – One Life

Bardzo dobre wiadomości! James Bay zapowiedział swój trzeci studyjny krążek. Co wiadomo o płycie? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie James Bay zapowiedział trzeci album James Bay […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →