fot. TakeToNews

Ed Sheeran od Finlandii po Ukrainę w utworze “2step”


05 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ed Sheeran podzielił się z nami kolejnymi odsłonami utworu 2step. Tym razem u boku wokalisty stanęli Finka Ellinoora, a także ukraiński zespół Antytila.

Ed Sheeran w utworze różnych twarzy

Nie tak dawno pisaliśmy o nowej odsłonie utworu 2step Eda Sheerana, w którym u boku wokalisty stanął raper Lil Baby. Teledysk do klipu został wyreżyserowany przez Henry’ego Scholfielda, a nakręcono go w sercu Kijowa.

Kręciliśmy teledysk w Kijowie, zanim jeszcze doszło do niszczycielskich aktów przemocy. To była moja pierwsza wizyta w tym kraju i podczas pobytu byłem serdecznie witany, zarówno przez ekipę produkcyjną, jak i przez wielu ludzi, których spotykałem w wolne dni. Ukraina to dumny i dzielny kraj. Jestem wdzięczny, że miałem okazję nakręcić tam swój teledysk. Wspieram Ukrainę i przekażę moje honoraria z YouTube’a na rzecz Ukraine Humanitarian Appeal.

– mówi o teledysku Ed Sheeran

Ten klip przypomina nam najlepsze czasy. Był to ostatni teledysk, jaki zrobiliśmy, zanim nasz świat się rozpadł. Oglądanie go daje nam trochę normalności i szczęścia. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam tak samo jak nam.

– opowiadają ludzie z ekipy produkcyjnej Radioaktivefilm

Ed Sheeran – 2step (feat. Lil Baby), posłuchaj!

Jak się jednak okazuje, nie była to jego finalna forma, ponieważ doczekaliśmy się jego kolejnych dwóch nowych twarzy. Jedną z nich prezentuje nam Ed Sheerana i Ellinoorę. To właśnie Finka wzięła na warsztat starą piosenkę wokalisty, w której razem z nim śpiewa jedną ze swoich zwrotek po fińsku, a także część angielskiego refrenu.

Marzenia o tej współpracy to sen z dzieciństwa. To była bardzo długa i dziwna droga, na której musiałam podążać tą samą ścieżką, co mój własny idol. To było coś wyjątkowego.

– skomentowała współpracę Ellinoora

Ed Sheeran – 2step (feat. Ellinoora), posłuchaj!

Kolejne życie utworowi nadał również ukraiński zespół Antytila. W swoim przebojowym singlu 2step brytyjski artysta śpiewa o tym, jak taniec z ukochaną kobietą sprawia, że jego kłopoty znikają. To właśnie ta część utworu skłoniła Antytilę do wzięcia udziału w produkcji jego nowej odsłony.

Osobiście śpiewam dla mojej ukochanej, mojej żony, która jest teraz w Stanach Zjednoczonych z moimi dziećmi. Ja i tysiące ludzi, którzy wstąpili do ukraińskiej armii od początku wojny, chcemy tylko jednego: zakończenia wojny i odzyskania wolności, by tańczyć z ludźmi, których kochamy. Ta tęsknota nie jest tylko moja i mojej żony. To setki tysięcy tęskniących serc… ukraińskich żon, które czekają na swoich mężów i modlą się codziennie za ich zdrowie.

– mówi wokalista zespołu

Artyści wydali piosenkę wraz z teledyskiem, który na YouTube obejrzano ponad 2,6 miliona razy. Teledysk został nakręcony w trzech lokalizacjach — w Kijowie, Irpinie i regionie Charkowa, centralnym punkcie rosyjskiego ataku na wschodnią Ukrainę, gdzie w ramach 130. batalionu obrony terytorialnej walczą trzej członkowie Antytyli.

Ed Sheeran – 2step feat. Antytila, posłuchaj!

Piosenkę otwiera ujęcie Oleksiego Sokołowa, 13-letniego ukraińskiego tancerza, tańczącego samotnie, gdy Ed Sheeran śpiewa 2step. Sokolov jest pokazywany na scenie Narodowego Akademickiego Teatru im. Łesi Ukrainki w Kijowie i wśród gruzów Centralnego Domu Kultury w Irpinie. Film pokazuje następnie dziewczynę i jej matkę, gdy uciekają z domu samochodem po zamachu bombowym. Dziewczyna, ukraińska tancerka towarzyska Jarosława Niefedowa, tańczy samotnie na polu przy drodze, na oczach jej matki.

Zwrotki i sceny w filmie opowiadają historię Topolii i jego rodziny w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Wokalista pamięta, jak budził się w domu w Kijowie przy dźwiękach syren i eksplozji. Jego żona i dzieci wyjechały samochodem i prawie 14 godzin jechały w okolice Lwowa.

Pomachałem im, pocałowałem i zostałem w Kijowie, by spełnić swój obywatelski obowiązek w obronie państwa. Zostały mi tylko ich wspomnienia, zapach Diora mojej ukochanej żony i dymu, który już zbliżał się do stolicy. Miliony ukraińskich mężczyzn zrobiły to samo, wysyłając swoje dzieci i kobiety na zachodnią Ukrainę lub za granicę i pozostając tutaj, aby walczyć z rosyjskimi okupantami. Dlatego historia w śpiewanych przeze mnie tekstach to nie tylko moja historia, to historia wielu Ukraińców.

– dodaje Topolii

Członkowie Antytyli powiedzieli Sheeranowi w marcu za pośrednictwem mediów społecznościowych, że chcą wystąpić zdalnie na koncercie ITV dla Ukrainy w Birmingham, imprezie z udziałem celebrytów, mającej na celu zebranie funduszy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Organizatorzy koncertu charytatywnego powiedzieli, że zespół nie mógł wystąpić, ponieważ byli członkami ukraińskiej armii, a wydarzenie było skoncentrowane na humanitarnych kosztach konfliktu.

W przyszłym roku Sheeran i Antytila przekażą więc tantiemy i dochody Warner Music Group z transmisji teledysku na rzecz Music Saves UA, organizacji non-profit utworzonej przez Ukraińskie Stowarzyszenie Wydarzeń Muzycznych w celu dystrybucji pomocy humanitarnej w zniszczonych wojną częściach kraju.

Ed Sheeran podzielił się z nami kolejnymi odsłonami utworu 2step. Tym razem u boku wokalisty stanęli Finka Ellinoora, a także ukraiński zespół Antytila. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →