Nowy, pełen pozytywnej energii singiel od Jamesa Bay’a – “Chew On My Heart”

Obserwuj nas na instagramie:

James Bay zaskakuje swoim nowym singlem. Tym razem nie jest już tak nostalgicznie, jak przyzwyczaił nas do tego Brytyjczyk. Posłuchajcie Chew On My Heart!

James Bay definiuje się na nowo

James Bay rozpoczyna zupełnie nowy etap w swojej karierze. Choć fani pokochali go zarówno jako smutnego piosenkarza w kapeluszu, śpiewającego o złamanym sercu na debiutanckim albumie Chaos and the Calm, a potem również w zdecydowanie bardziej energetycznym wydaniu na kolejnej płycie Electric LightBay wciąż chce próbować czegoś nowego.

Skąd mogę czerpać świeżą ekscytację? Zawsze będę oddany fanom, którzy są ze mną od początku. Chciałbym jednak coś namieszać, zrobić coś nowego. Będę to robił muzycznie. Chcę dać klasycznemu ja nowy wymiar.

James Bay pracuje nad nowym albumem

Autor takich przebojów jak Hold Back The River, czy Let It Go postanowił spróbować zupełnie innej formy tworzenia. Na początku 2020 roku udał się do Nashville, gdzie zaczął pracować z producentem Davem Cobbem, który wcześniej pracował chociażby z Lady Gagą.

Dave ma w dupie to, jak standardowo robi się pop. Chce, by wszystko było emocjonalne oraz ludzkie. Uwielbiam jego podejście. To rasowy muzyk. Siedzi z zespołem w pomieszczeniu, podwija rękawy i nie boi się ubrudzić. Tworzy atmosferę jak na koncercie. Nigdy nie robiliśmy więcej niż pięć, czy sześć podejść do nagrania. Działaliśmy instynktownie i pod wpływem chwili.

Bay przyznaje również, że w 2019 roku, po raz pierwszy zaczął pisać materiał na nowy album będąc w trasie. Zdradza, że nie chce już czerpać źródła swojej twórczości ze smutku. Tym razem za punkt wyjścia obiera szczęście i pozytywne zdarzenia z własnego życia.

James Bay Chew On My Heart

James Bay – otwarty jak nigdy wcześniej

Choć mogło się wydawać, że w twórczości Jamesa zawsze było sporo intymności, artysta dopiero teraz, po raz pierwszy w karierze, jest gotowy, aby opowiedzieć swoją własną historię. Chce, aby jego nowy album był hołdem dla dziewczyny, z którą jest już 13-lat i która na samym początku jego muzycznej drogi motywowała go do działania.

Pierwszą zapowiedzią tej nowej i szczerej, muzycznej odsłony Jamesa Bay’a jest singiel Chew On My Heart, o którym sam muzyk mówi:

Chew On My Heart to świetny przykład opowiedzenia czegoś o sobie publicznie po raz pierwszy. To wylew miłości – bardzo ważny motyw przewodni w mojej muzyce. Gdy będziecie tego słuchać, chcę aby to był dla Was codzienny soundtrack. Gdy będziecie się spieszyć na spotkanie, iść na pierwszą randkę, wracać do domu z metra. Mam nadzieję, że mój nowy materiał Was zaskoczy oraz poruszy w pozytywnym sensie. Dla mnie muzyka zawsze miała takie przeznaczenie.

James Bay – Chew On My Heart, posłuchaj

James Bay zaskakuje swoim nowym singlem. Tym razem nie jest już tak nostalgicznie, jak przyzwyczaił nas do tego Brytyjczyk. Posłuchajcie Chew On My Heart! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →