fot. Facebook/Jake Bugg

Jake Bugg już w przyszłym roku zagra w Polsce wyjątkowy koncert


28 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Jake Bugg jest brytyjskim songwriterem, który konsekwentnie porusza się w obrębie swojej muzycznej tożsamości. Czerpie inspiracje z country, bluesa, a nawet rockabilly i płynnie przekształca je we własne, unikatowe brzmienie. Artysta już przyszłą wiosną zawita na koncert do Polski.

Jake Bugg – tekściarz z klasy robotniczej

Debiutował w 2012 roku i od tego czasu stale pojawia się, kiedy mowa o najbardziej uzdolnionych brytyjskich tekściarzach młodego pokolenia. Dwa razy w ciągu swojej kariery był nominowany do BRIT Awards, a na swoim koncie ma choćby takie wyróżnienie jak Q Awards, które przyznano mu w kategorii Najlepszy Nowy Wykonawca. Obecnie Jake Bugg jest już starym wyjadaczem muzycznej sceny. Nagrał pięć studyjnych albumów, a najnowszy, Saturday Night and Sunday Morning ukazał się w tym roku.

W ramach ciekawostki – tytuł płyty artysty nawiązuje do filmu z 1960 roku Saturday Night and Sunday Morning, należącego do gatunki kitchen sink drama, czyli odznaczającego się wybitnym realizmem, co wiąże się ze szczerymi, poruszającymi tekstami muzyka.

Przeczytaj: Declan McKenna prezentuje swój drugi album „Zeros”

Jake Bugg koncert Warszawa bilety
Facebook/Jake Bugg

Sobotnia noc nie powinna się kończyć

Najnowszy album artysty został ciepło przyjęty i przez publikę, i przez krytykę. The Times wspomniał go w swoim tygodniowym przeglądzie najlepszych popowych płyt, ponadto wspomniał, iż ów krążek „udowadnia, że Jake jest utalentowanym tekściarzem z klasy robotniczej”. Pochwały na temat Saturday Night and Sunday Morning na tym się oczywiście nie kończą. Single, które zapowiadały album wiele mówiły o tym, jak różnorodny będzie materiał, który znalazł się na płycie. Od wzruszających ballad, po właściwie nie mniej wzruszające, lecz taneczne utwory. Jake Bugg zaprezentował się przekrojowo i zmyślnie. Saturday Night and Sunday Morning w tej chwili jest już hitem.

Jake Bugg – All I Need 

Jake Bugg – 9 maja 2022 – Warszawa – bilety

Artysta przyjedzie do Warszawy już 9 maja 2022. Muzyk zagra koncert w klubie Progresja, a bilety na to wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat. pl.

Jake Bugg jest brytyjskim songwriterem, który konsekwentnie porusza się w obrębie swojej muzycznej tożsamości. Czerpie inspiracje z country, bluesa, a nawet rockabilly i płynnie przekształca je we własne, unikatowe brzmienie. Artysta już przyszłą wiosną zawita na koncert do Polski. Jake Bugg – tekściarz z klasy robotniczej Debiutował w 2012 roku i od tego czasu stale […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Jake Bugg | 9 maja 2022 | Progresja, Warszawa

Biletomat.pl
129 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →