fot. Pedro Gomes/Redferns

Imagine Dragons ambasadorami ukraińskiego projektu pomocy humanitarnej


26 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Imagine Dragons po raz kolejny pokazują, że losy Ukrainy nie są im obojętne. Tym razem zespół weźmie udział w nowo powstałej akcji.

Imagine Dragons po raz kolejny pomogą Ukrainie

Imagine Dragons zostali ambasadorami platformy UNITED24, utworzonej przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w celu zbierania funduszy na pomoc humanitarną. Zespół po raz kolejny pokazał swoją solidarność wobec okupowanego narodu.

Przeczytaj także: Polscy artyści „Razem z Ukrainą” – ten koncert do innych był niepodobny

Imagine Dragons Bones
fot. Eric Ray Davidson

Zespół współpracował już z Pierwszą Damą Ukrainy Oleną Zełenską podczas jednej ze swoich pierwszych akcji charytatywnych dla Ukrainy. Chodziło wtedy o zbiórkę pieniędzy na karetki pogotowia. Jeden pojazd kosztował około 83 000 funtów i miał wesprzeć Ukrainę w walce o swoją niepodległość.

Teraz formacja spotkała się wirtualnie z prezydentem Zełenskim, aby omówić ich przyszłą współpracę.

Kochamy mieszkańców Ukrainy i chcemy im pomóc w każdy możliwy sposób. Taką niesprawiedliwość można pokonać tylko wtedy, gdy spotykają się ludzie z całego świata. Jesteśmy przy pięknym narodzie Ukrainy i ich odważnym przywódcy – prezydencie Zełenskim. Będziemy współpracować z UNITED24 i lokalnymi liderami, aby nieustannie znajdować sposoby na podnoszenie świadomości i zbiórki funduszy dla ludzi, dopóki ta niesprawiedliwa wojna się nie skończy. Z niecierpliwością czekamy na dzień, kiedy znów będziemy mogli zagrać koncert w Kijowie i celebrować wolność, życie i muzykę z odważnymi i silnymi mieszkańcami Ukrainy

– powiedział w oświadczeniu piosenkarz Dan Reynolds.

Tym samym zespół dołącza do innych ambasadorów UNITED24 – piłkarza Andrija Szewczenki, tenisistki Eliny Svitoliny i aktora Lieva Schreibera. Nie jest do jednak koniec listy, a już niebawem dołączą do niej kolejne nazwiska.

Imagine Dragons po raz kolejny pokazują, że losy Ukrainy nie są im obojętne. Tym razem zespół weźmie udział w nowo powstałej akcji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →