fot. Twitter

Imagine Dragons zagrali „Radioactive” na strajku pod siedzibą Netfliksa


10 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Trwa strajk scenarzystów w Hollywood. Do pikiety pod siedzibą platformy streamingowej dołączyli członkowie zespołu Imagine Dragons, którzy w ramach wsparcia wykonali największe hity zespołu.

Imagine Dragons ramię w ramię ze scenarzystami

Na początku maja rozpoczął się strajk scenarzystów zrzeszonych w Writers Guild of America. Twórcy domagają się od decydujących osób w branży podwyżek, polepszenia warunków pracy i zapewnienia bezpieczeństwa na rynku w dobie rozwoju sztucznej inteligencji. Poparcie dla osób, które piszą nasze ulubione filmy i seriale, wyrazili członkowie ekip filmowych, ale również twórcy muzyczni. Do ostatniej pikiety pod siedzibą Netflixa dołączył zespół Imagine Dragons.

Wokalista i pianista Dan Reynolds z gitarzystą Danielem Waynem Sermonem postanowili pokazać swoje wsparcie dla pisarzy strajkujących w Los Angeles i Nowym Jorku. Artyści zespołu Imagine Dragons stanęli na ławce pod budynkiem, by zagrać koncert akustyczny dla protestujących. Ku ich uciesze wykonali na żywo Radioactive oraz Whatever It Takes. Jak pisze „TMZ” Reynolds uważa, że „scenarzyści zasługują na lepsze wynagrodzenie za tworzenie i napędzanie rozrywki z Hollywood”.

Strajk scenarzystów trwa

Muzycy z Imagine Dragons dołączyli do innych sław, które odwiedziły lokalizacje strajkujących w dużych amerykańskich miastach. Pete Davidson rozdawał kawałki pizzy na Brooklynie, a komik Jay Leno częstował pączkami pod siedzibą Disneya. Wśród sław, które otwarcie wspierają strajk, są m.in. gwiazdy Teda Lasso, Jason Sudeikis, Brett Goldstein oraz Brendan Hunt; Cynthia Nixon, Drew Barrymore, Jennifer Coolidge, Pedro Pascal, Mindy Kaling, a także Snoop Dogg.

Ponad 11 tysięcy scenarzystów przestało pracować w ramach protestu, co poskutkowało wstrzymaniem produkcji wielu seriali telewizyjnych i streamingowych. Należą do nich między innymi Big Mouth, czy Stranger Things. Przeczytacie o tym więcej tutaj.

Trwa strajk scenarzystów w Hollywood. Do pikiety pod siedzibą platformy streamingowej dołączyli członkowie zespołu Imagine Dragons, którzy w ramach wsparcia wykonali największe hity zespołu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →