Kevin Winter/Getty Images

Grammy 2021 – ktoś wygrał, ktoś przegrał. Zobacz TOP 5 rozczarowań gali


15 marca 2021

Podziel się newsem:

Grammy 2021 to nie tylko wielkie triumfy, ale również rozgoryczenia oraz dramaty. Zobacz nasze TOP 5 największych flopów podczas tegorocznej ceremonii.

Za tegorocznym rozdaniem Grammy od samego początku ciągnie się zła passa. Po pierwsze, wiadomo było, że gala nie będzie mogła odbyć się w takiej formule, jak przed laty. Koronawirus nie oszczędza nawet (szczególnie?) największych i najbardziej ekskluzywnych imprez. Ze względów bezpieczeństwa ceremonię urządzono bez udziału publiczności. Przekładanie terminu gali również wiele nie wniosło – podejrzewam, że organizatorzy do końca łudzili się, że jednak uda się im urządzić wydarzenie z widownią, a przynajmniej, z jej częścią.

Grammy 2021 – TOP 5 najlepszych występów, przeczytaj

Tegoroczna ceremonia prowadzona przez komika Trevora Noaha, miała oczywiście swoje dobre momenty, ba, historyczne momenty. Ale byliśmy również świadkami potężnych flopów – sprawdź nasze TOP 5 najgorszych rozczarowań Grammy 2021. Nie tylko bezpośrednio związanych z scenicznymi występami.

Grammy 2021 – znamy zwycięzców, przeczytaj

Grammy 2021 - TOP 5 flopów

#1 The Weeknd – brak nominacji dla albumu After Hours

Wśród całej masy kontrowersji nie można pominąć burzy, wywołanej przez The Weeknd. Kanadyjski artysta zupełnie słusznie zakwestionował decyzję Akademii. Bo właściwie, dlaczego jego album After Hours wraz z bezprecedensowym hitem Blinding Lights, nie został przez nią dostrzeżony? Biorąc pod uwagę popularność, liczby, sprzedaż, a także czynniki pozakomercyjne – samą jakość owego wydawnictwa, muzykowi należała się przynajmniej nominacja.

The Weeknd – Blinding Lights

Oczywiście pisaliśmy już o tym wcześniej, jednakowoż przy całościowym podsumowaniu, nie można pominąć kwestii Abla, który jest chyba największym przegranym Grammy 2021.

#2 BTS – nominacja i brak statuetki

Już samo to, że BTS walczyło o nagrodę w kategorii Najlepsze wykonanie duet/zespół pop jest godne podziwu. Boysband jest pierwszym k-popowym zespołem, który został nominowany do Grammy, co samo w sobie stanowi przełamanie pewnej kulturowej bariery. Nagrodę ostatecznie trafiła w ręce Lady Gagi oraz Ariany Grande za utwór Rain On Me – moim zdaniem, propozycją chwytliwą, lecz niewyróżniającą się na tyle, by honorować ją statuetką. Szkoda mi artystów z BTS, a zarazem mam nadzieję, że ich pierwsza nominacja do Grammy nie będzie jedyną.

BTS – Dynamite

#3 Dwie sekundy ciszy dla Akademii za hołd dla Seleny

Dla tych, którzy nie wiedzą: Selena to gwiazda muzyki latino, szczególnie popularna w krajach hiszpańskojęzycznych. Artystka zmarła w wyniku rany postrzałowej, a podczas tegorocznej gali Grammy, fani spodziewali się złożenia piosenkarce specjalnego trybutu, co zresztą podkreślano w zapowiedziach wydarzenia. Hołd rzeczywiście złożono, jak podkreślają rozgoryczeni fani, dwusekundowy… Nieładnie.

#4 Nawet John Mayer nie zrobi z ciebie gwiazdy

Czy kiedykolwiek słyszeliście o Maren Morris? Bo o Johnie Mayerze – z pewnością. Występ u boku takiego muzyka to zaszczyt, plus, ogromna możliwość. Niestety, Maren Morris jej nie wykorzystała, totalnie ginąc u boku gitarzysty, mimo że wspólnie wykonali jej własny kawałek, The Bones. Szkoda. Tylko czego? Zmarnowanego potencjału, na pewno.

Maren Morris w/John Mayer – The Bones

#5 Uduchowiony Post Malone i jego dziwaczny występ

Nie kwestionuję wartości twórczości artysty, aczkolwiek jego show podczas tegorocznych Grammy uważam za dość… nietrafione? Niespójne? Post Malone wykonał swój przebój Hollywood’s Bleeding w dość niekonwencjonalnej otoczce wizualnej. Jego image i cała oprawa raczej bawią, niż szokują. Może następnym razem…

Post Malone – Hollywood’s Bleeding

A Wy, co uważacie za największe rozczarowanie i pomyłkę Grammy 2021?

Grammy 2021 to nie tylko wielkie triumfy, ale również rozgoryczenia oraz dramaty. Zobacz nasze TOP 5 największych flopów podczas tegorocznej ceremonii. Za tegorocznym rozdaniem Grammy od samego początku ciągnie się zła passa. Po pierwsze, wiadomo było, że gala nie będzie mogła odbyć się w takiej formule, jak przed laty. Koronawirus nie oszczędza nawet (szczególnie?) największych […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →