fot. Pexels // Zak Bentley

Glastonbury ze sceną zasilaną w całości energią odnawialną


07 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Organizatorzy festiwalu Glastonbury ogłosili, że po raz pierwszy jedna z ich scen, Arcadia, będzie w całości zasilana energią odnawialną.

Ekologiczny pająk

Arcadia to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna scena festiwalu Glastonbury. Wszystko przez jej kształt, przypominający pająka. Teraz będzie znana także ze swojego ekologicznego charakteru. 8 lat temu po raz pierwszy zapowiedziano, że system płomieni będzie napędzany biopaliwem. W tym organizatorzy poszli o krok dalej. Zapowiedzieli, że scena będzie w całości zasilana energią odnawialną. Bertie Cole, współzałożyciel sceny, opowiedział o tej decyzji „DJ Mag:

Przy obecnej infrastrukturze, na której działają festiwale, było jasne, że jednym z bardziej wydajnych sposobów jest wykorzystanie paliwa odpadowego do zasilania wszystkich tych maszyn. Ale do niedawna wiele dostępnych biopaliw nie miało tak naprawdę sprawdzonych komponentów. Na przykład niektóre z nich zawierały oleje palmowe itp., których używania nie chcielibyśmy promować. Doszliśmy jednak do rozwiązania, dzięki któremu możemy z dumą ogłosić, że Arcadia będzie w stu procentach zasilana energią odnawialną.

– wyjaśnia Bertie Cole.

W tym roku podczas Glastonbury 2023 na scenie Arcadia wystąpią między innymi Skepta i The Chemical Brothers.

Aftermovie z Glastonbury 2022

Festiwal z wieloletnią tradycją

Glastonbury to jeden z największych, a jednocześnie najstarszych festiwali na świecie. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w 1970 roku! Festiwal odbywający się w pobliżu angielskiej wsi Pilton to wydarzenie, podczas którego przez lata odbyło się wiele ikonicznych koncertów. Doczekał się nawet filmu dokumentalnego na swój temat. W produkcji w reżyserii Juliena Temple’a z 2006 roku wystąpił organizator pierwszego Glastonbury, Michael Eavis, ale także Nick Cave, David Bowie, Björk, czy członkowie zespołu The Prodigy.

Organizatorzy festiwalu Glastonbury ogłosili, że po raz pierwszy jedna z ich scen, Arcadia, będzie w całości zasilana energią odnawialną. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Ekologiczny pająk Arcadia to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna scena festiwalu Glastonbury. Wszystko przez […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →