Ecosia – wyszukiwarka przyjazna środowisku


06 października 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Ecosia to wyszukiwarka podoba do Google, tyle że jest dużo bardziej przyjazna środowisku. Sprawdźcie, jak działa.

Ecosia – ekologiczna wyszukiwarka

Na czym polega wyszukiwarka przyjazna środowisku? Ecosia, jak każdy tego typu serwis czerpie zyski głównie z reklam. Wyszukiwarka zarobione pieniądze przeznacza na szczytne cele. Co 45 wyszukiwań platforma finansuje zasadzenie jednego drzewa.

Ecosia swoje finanse udostępnia publicznie, dzięki czemu wiemy gdzie trafiają pieniądze. Z raportu z sierpnia 2019 roku można wyczytać, że platforma zarobiła 1 755 823 euro, z czego 855 323 euro zostało przeznaczone na posadzenie drzew m.in. w Ghanie i Burkina Faso.

ecosia

Co istotne, korzystając z serwisu, nie pozostawiamy za sobą śladu węglowego. Twórcy serwisu inwestują w panele słoneczne, dzięki czemu energia wykorzystywana przez serwery pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł.

Na swojej stronie Ecosia posiada licznik, który pokazuje ilość drzew, jaką udało się zasadzić dzięki naszym wyszukiwaniom. Na te moment jest ich już prawie 70 milionów!

ecosia

Wyszukiwarka sprzyja również prywatności. W przeciwieństwie do innych serwisów, nie zapamiętuje wyszukiwanych przez nas haseł i nie sprzedaje danych reklamodawcom a historia wyszukiwania jest wymazywana po tygodniu. Dodatkowo, brak reklam sprawia, że lista wyszukiwań wygląda bardziej przejrzyście.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o proekologicznych działaniach Ecosia, koniecznie sprawdźcie ich stronę.

Jak niewiele potrzeba, żeby być bardziej eko!

Ecosia to wyszukiwarka podoba do Google, tyle że jest dużo bardziej przyjazna środowisku. Sprawdźcie, jak działa. Ecosia – ekologiczna wyszukiwarka Na czym polega wyszukiwarka przyjazna środowisku? Ecosia, jak każdy tego typu serwis czerpie zyski głównie z reklam. Wyszukiwarka zarobione pieniądze przeznacza na szczytne cele. Co 45 wyszukiwań platforma finansuje zasadzenie jednego drzewa. Ecosia swoje finanse […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: