Glastonbury odwołane. Festiwalowe lato 2021 spisane na straty?


21 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Przykre wiadomości dotarły do nas od organizatorów brytyjskiego Glastonbury Festival, który w tym roku również się nie odbędzie. Jak wpłynie to na sytuację reszty festiwali na świecie?

Reklama

Glastonbury Festival ponownie przegrywa z Covidem

Glastonbury Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie z ponad 50-letnią historią. Niestety, nawet tego festiwalu nie obejmuje żadna taryfa ulgowa wobec panujących na świcie warunków związanych z pandemią koronawirusa.

Glastonbury
Glastonbury Festival

Świętowanie 50-lecia Glastonbury Festival przełożone na 2022

Organizatorzy imprezy odbywającej w pobliżu wsi Pilton w Anglii, poinformowali właśnie, że tegoroczna edycja Glastonbury również się nie odbędzie, podobnie jak poprzednia, która miała być ogromnym świętem, związanym z 50-letnim jubileuszem organizowanego od 1970 roku wydarzenia.

W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez Michaela i Emily Eavis czytamy:

Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczny Festival Glastonbury nie odbędzie się i będzie to dla nas kolejny rok wymuszonego postoju.

Pomimo naszych wysiłków, próby poruszenia nieba i ziemi, stało się jasne, że po prostu nie będziemy w stanie zrealizować festiwalu w tym roku. Bardzo nam przykro, że was zawiedliśmy.

Podobnie, jak w zeszłym roku, chcielibyśmy zaoferować wszystkim, którzy zakupili bilety w październiku 2019 roku, możliwość uiszczenia depozytu w wysokości 50 funtów na następny rok i zagwarantowania sobie tym samym możliwości zakupu biletu na Glastonbury 2022. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wiarę i zaufanie, którym obdarzają nas ci z Was, którzy korzystają z depozytów i jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy dostarczyć nam wszystkim coś naprawdę wyjątkowego w 2022 roku!

Dziękujemy za niewiarygodne, nieustające wsparcie i czekamy na lepsze czasy.

Glastonbury 2021
Glastonbury Festival 2021 – oficjalne oświadczenie organizatorów

Glastonbury 2021 odwołane. Co z resztą festiwali muzycznych?

Jak decyzja o odwołaniu Glastonbury wpłynie na sytuację reszty światowych i europejskich festiwali? Nie da się ukryć, że to, co dzieje się z Glasto, jest trochę wyrocznią dla reszty świata. Z przykrością stwierdzam więc, że decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji festiwalu może być kluczowa dla reszty letnich imprez muzycznych. Skoro nawet taki gigant jak Glastonbury rozkłada ręce wobec zagrożenia i wszechobecnych obostrzeń, to cóż mogą wobec tego zdziałać jego bracia mniejsi?

Jak na razie europejska komitywa festiwali muzycznych zarzeka się, że jest gotowa na festiwalowe lato 2021, a organizatorzy przygotowują się na każde możliwe scenariusze. Rzeczywistość puka jednak do drzwi tej utopijnej wizji coraz mocniej, a czas działa na niekorzyść nas wszystkich.

Opener Festival 2021
Opener Festival

Ah shit, here we go again…

Wobec dzisiejszego ogłoszenia festiwalu Glastonbury chyba nie powinniśmy się na nic szczególnego nastawiać, jeśli chodzi o nadchodzące lato. Zwłaszcza patrząc na tempo szczepień w Polsce, które mogłyby być gwarantem bezpiecznego uczestnictwa w imprezach masowych. Jak na razie nic jednak nie wskazuje na to, abyśmy ten gwarant otrzymali do zbliżającego się lata. Lepiej zatem miło się zaskoczyć, niż ponownie rozczarować.

Przykre wiadomości dotarły do nas od organizatorów brytyjskiego Glastonbury Festival, który w tym roku również się nie odbędzie. Jak wpłynie to na sytuację reszty festiwali na świecie? Glastonbury Festival ponownie przegrywa z Covidem Glastonbury Festival to jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie z ponad 50-letnią historią. Niestety, nawet tego festiwalu nie obejmuje żadna taryfa […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.