fot. kadr z gry „Fortnite”

„Fortnite” przechodzi na silnik Unreal Engine 5. Wygląda niesamowicie!


07 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Fortnite otrzymał nową aktualizację przenoszącą rozdział czwarty na Unreal Engine 5. Zdaniem graczy efekty są oszałamiające!

Ogromna zmiana

Fortnite to produkcja, która wbiła się do masowej świadomości graczy na całym świecie. Kojarzy się przede wszystkim z łatwą dostępnością, także pod kątem sprzętu, który mógłby „udźwignąć” grę. Twórcy postanowili jednak pokazać swoje dzieło w kompletnie innym świetle. Rozdział czwarty został za sprawą aktualizacji przeniesiony na silnik najnowszej generacji Unreal Engine 5, którego możliwości można wykorzystać, włączając specjalne opcje. Jak opowiada jeden z graczy, odkąd włączył opcje Nanit oraz Lumen, zupełnie nowa mapa Fortnite’a z wieloma gatunkami zwierząt stała się krainą nasyconych krajobrazów, które są jeszcze bardziej wyraziste.

Fortnite po przeniesieniu gry na Unreal Engine 5

Wizytówka Unreal Engine 5

Nanite służy poprawieniu jakości tekstur, Lumen z kolei wpływa na zmiany w oświetleniu, a także odbijaniu się tekstur w lodzie czy na wodzie. Oczywiście włączenie tych opcji może wpłynąć na wydajność Fortnite’a na twoim sprzęcie, o czym informują twórcy. Trzeba jednak przyznać, że ich decyzja, patrząc na specyfikę gier multiplayer z kategorii tzw. gier usługowych, jest naprawdę niezwykła. Z oczywistych względów ciężko spodziewać się, by stało się to trendem, który zdominuje branżę gier multiplayer, ale bezsprzecznie jest to bardzo ciekawy ruch. Z propozycją wyszli jednak twórcy Unreal Engine 5, którzy uznali niezwykle popularną grę za dobre pole do zaprezentowania możliwości swojej najnowszej karty graficznej.

Fortnite otrzymał nową aktualizację przenoszącą rozdział czwarty na Unreal Engine 5. Zdaniem graczy efekty są oszałamiające! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Ogromna zmiana Fortnite to produkcja, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →