fot. kadr z gry „Fortnite”

„Fortnite” przechodzi na silnik Unreal Engine 5. Wygląda niesamowicie!


07 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Fortnite otrzymał nową aktualizację przenoszącą rozdział czwarty na Unreal Engine 5. Zdaniem graczy efekty są oszałamiające!

Ogromna zmiana

Fortnite to produkcja, która wbiła się do masowej świadomości graczy na całym świecie. Kojarzy się przede wszystkim z łatwą dostępnością, także pod kątem sprzętu, który mógłby „udźwignąć” grę. Twórcy postanowili jednak pokazać swoje dzieło w kompletnie innym świetle. Rozdział czwarty został za sprawą aktualizacji przeniesiony na silnik najnowszej generacji Unreal Engine 5, którego możliwości można wykorzystać, włączając specjalne opcje. Jak opowiada jeden z graczy, odkąd włączył opcje Nanit oraz Lumen, zupełnie nowa mapa Fortnite’a z wieloma gatunkami zwierząt stała się krainą nasyconych krajobrazów, które są jeszcze bardziej wyraziste.

Fortnite po przeniesieniu gry na Unreal Engine 5

Wizytówka Unreal Engine 5

Nanite służy poprawieniu jakości tekstur, Lumen z kolei wpływa na zmiany w oświetleniu, a także odbijaniu się tekstur w lodzie czy na wodzie. Oczywiście włączenie tych opcji może wpłynąć na wydajność Fortnite’a na twoim sprzęcie, o czym informują twórcy. Trzeba jednak przyznać, że ich decyzja, patrząc na specyfikę gier multiplayer z kategorii tzw. gier usługowych, jest naprawdę niezwykła. Z oczywistych względów ciężko spodziewać się, by stało się to trendem, który zdominuje branżę gier multiplayer, ale bezsprzecznie jest to bardzo ciekawy ruch. Z propozycją wyszli jednak twórcy Unreal Engine 5, którzy uznali niezwykle popularną grę za dobre pole do zaprezentowania możliwości swojej najnowszej karty graficznej.

Fortnite otrzymał nową aktualizację przenoszącą rozdział czwarty na Unreal Engine 5. Zdaniem graczy efekty są oszałamiające! Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Ogromna zmiana Fortnite […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →