materiały promocyjne

Powstanie muzeum Holocaustu w grze „Fortnite”


04 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Twórca gier, Luc Bernard, potwierdził, że przygotował wirtualne muzeum Holocaustu, które znajdzie się wewnątrz popularnej gry Fortnite.

Fortnite bawi i uczy

Fortnite bezsprzecznie jest jedną z najpopularniejszych obecnie gier na świecie. Jej charakterystycznym elementem jest w zasadzie nieograniczona wolność i kreatywność w obrębie tego uniwersum. Mówimy w końcu o grze sieciowej, w której odbył się koncert Travisa Scotta. Okazuje się, że firma Epic Games, stojąca za tym niezwykle popularnym tytułem, postanowiła postawić w niej także na aspekt edukacyjny. Luc Bernard, niezależny twórca gier, potwierdził na swoim Twitterze, że stworzył na potrzeby gry Fortnite wirtualne muzeum Holocaustu.

Pełna nazwa tego projektu to Fortnite Holocaust Museum. Będzie to wirtualny budynek, ze zdjęciami i opisami wydarzeń oraz postaci z całego świata. Oczywiście nie zastąpi on doświadczenia prawdziwego muzeum, jednak może uświadomić wiele osób niemających świadomości o istnieniu Holocaustu. Baza użytkowników Fortnite to bowiem około 400 milionów aktywnych graczy. Już teraz wiadomo, że projekt wzbudzi ogromne kontrowersje. Wątpliwości pojawiły się zresztą w komentarzach na Twitterze Luca Bernarda, jednak twierdzi, że jego zdaniem to przystępna forma dla młodych użytkowników, by uczyć ich o trudnych tematach. On sam jest mocno zaangażowanym twórcą w temacie Holocaustu. Jego ostatnia gra, Light In The Darkness, podejmowała temat losów polskich Żydów podczas II wojny światowej.

Oficjalne potwierdzenie na Twitterze Luca Bernarda

Twórca gier, Luc Bernard, potwierdził, że przygotował wirtualne muzeum Holocaustu, które znajdzie się wewnątrz popularnej gry Fortnite. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Fortnite bawi i uczy Fortnite […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →