kadr z fanowskiego filmu

Fan przeniósł pokemony do świata „Fortnite”


10 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Po raz kolejny okazało się, że kreatywność fanów nie zna granic. Jesteście ciekawi jak wyglądałyby pokemony w świecie Fortnite?

Pikachu, wybieram cię!

Niejednokrotnie gracze pokazywali, że ich zaangażowanie w ukochane tytuły może przynosić naprawdę zdumiewające efekty. Ciężko byłoby zliczyć wszystkie fanowskie mody, dodatki fabularne, a nawet osobne gry postawione w świecie pełnoprawnych produkcji. Wiele z nich spotykało się z nakręcanym hypem przez graczy, pozytywnym odbiorem twórców gier, inne były przez studia banowane. Nie da się zaprzeczyć, że fanowskie przeróbki gier stały się już osobnym elementem kultury graczy.

Niezwykle ciekawą wariację zaprezentował jeden z fanów gry Fortnite oraz uniwersum Pokemon. Na krótkim filmiku możemy zaobserwować głównego bohatera serii kreskówek, Asha, a także jednego z najpopularniejszych pokemonów: Charizarda. Trzeba przyznać, że robi to niesamowite wrażenie. Może twórcy gry Fortnite powinni przemyśleć współpracę z marką Pokemon?

Fanowskie wideo prezentujące pokemony w świecie Fortnite

Pół miliarda dolarów kary za nadużycia

Póki co, twórcy gry Fortnite muszą zmierzyć się jednak z niemałymi problemami. Federalna Komisja Handlu nałożyła na nich karę w wysokości 520 milionów dolarów w postaci grzywny i zwrotów pieniędzy do klientów. Zdaniem członków komisji Epic użył ingerujących w prywatność ustawień domyślnych i zwodniczych interfejsów, które oszukały użytkowników gry Fortnite, w tym nastolatki i dzieci. Twórcy gry dopuścili się zbierania informacji osobistych najmłodszych bez zgody rodziców poprzez domyślne ustawienia, które dopasowywały dzieci i nastolatków do obcych osób. Skutkowało to incydentami molestowania, zastraszania i przymusu seksualnego. W przypadku zwrotów, zgodnie z orzeczeniem komisji chodziło o wątpliwe etycznie skonfigurowanie sterowania. Czyniły one niechciany zakup niezwykle prostym: „Kontrintuicyjna, niespójna i myląca konfiguracja przycisków w Fortnite doprowadziła graczy do poniesienia niechcianych opłat przez naciśnięcie jednego przycisku”.

Po raz kolejny okazało się, że kreatywność fanów nie zna granic. Jesteście ciekawi jak wyglądałyby pokemony w świecie Fortnite? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Pikachu, wybieram cię! Niejednokrotnie gracze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →