materiały prasowe

Fontaines D.C. zapowiadają nową płytę. Jest także pierwszy singiel


12 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Irlandzki zespół Fontaines D.C. podzielił się pierwszym singlem zapowiadającym ich najnowszą płytę.

Fontaines D.C. – gwarancja dobrego grania

Fontaines D.C. powstał w 2017 roku w Dublinie. Zespół tworzący głównie w najróżniejszych odmianach rocka, ma już na koncie dwa studyjne albumy – debiutancki Dogrel oraz świetnie przyjęty A Hero’s Death. Druga płyta była jedną z najciekawszych i moim zdaniem także jedną z najlepszych rockowych propozycji w 2020 roku. Fontaines D.C. otrzymali za ten krążek nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album rockowy. Grupa ma już na swoim koncie także wydawnictwo live, zarejestrowane w Kilmainham Gaol – byłym brytyjskim więzieniu w Dublinie.

Irlandczycy nie kazali zbyt długo czekać na swoją kolejną płytę, bo już zapowiadają nowości. Trzeci krążek zespołu nosi tytuł Skinty Fia, a tak prezentują się jego tracklista oraz okładka.

  1. In ár gCroíthe go deo
  2. Big Shot
  3. How Cold Love Is
  4. Jackie Down The Line
  5. Bloomsday
  6. Roman Holiday
  7. The Couple Across The Way
  8. Skinty Fia
  9. I Love You
  10. Nabokov

Powrót do korzeni

Fontaines D.C. zapowiadają krążek o zmiennych nastrojach, zaskakującej wnikliwości, dojrzałości, o sporym ładunku emocjonalnym.

Skinty Fia to irlandzki zwrot, który przekładając na angielski oznacza „the damnation of the deer”, stąd na okładce albumu pojawił się jeleń, wyrwany ze swojego naturalnego środowiska i umieszczony w korytarzu domu, oświetlony sztuczną czerwoną poświatą. Jeleń olbrzymi, zwany też łosiem irlandzkim jest gatunkiem wymarłym, a przemyślenia zespołu na temat irlandzkiej tożsamości są centralnym elementem Skinty Fia. Podczas gdy Dogrel opisywał dublińskie postacie – jak taksówkarz w Boys In The Better Land, a A Hero’s Death dokumentował rozłąkę i brak więzi, które zespół odczuwał w trasie podróżując po świecie, tak na Skinty Fia Fontaines D.C. wyrażają swoją „irlandzkość” z dystansu, budując nowe życie gdzie indziej. Dla zespołu, w którego żyłach płynie krew rodzinnego miasta – „D.C.” to skrót od „Dublin City” – album jest próbą pogodzenia potrzeby poszerzania horyzontów z emocjami, które wciąż czują do kraju i ludzi, których zostawili za sobą.

czytamy w informacji prasowej

Skinty Fia ukaże się 22 kwietnia. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór Jackie Down The Line, do którego powstał teledysk w reżyserii Hugh Mulherna.

Fontaines D.C. – Jackie Down The Line, posłuchaj utworu i zobacz teledysk

Irlandzki zespół Fontaines D.C. podzielił się pierwszym singlem zapowiadającym ich najnowszą płytę. Fontaines D.C. – gwarancja dobrego grania Fontaines D.C. powstał w 2017 roku w Dublinie. Zespół tworzący głównie w najróżniejszych odmianach rocka, ma już na koncie dwa studyjne albumy – debiutancki Dogrel oraz świetnie przyjęty A Hero’s Death. Druga płyta była jedną z najciekawszych […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →