Paul Grace

Fontaines D.C. i Slowthai połączą siły? To możliwe


15 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Fani gitarowych brzmień z Wielkiej Brytanii i Irlandii powinni uważnie obserwować przebieg wypadków. Slowthai i Fontaines D.C. spotkali się w studiu nagraniowym. Doczekamy się współpracy?

Fontaines D.C. i Slowthai – kartki z kalendarza

Fontaines D.C. już niedługo wydadzą swój trzeci studyjny krążek. Skinty Fia ukaże się 22 kwietnia i jeśli możemy nieco zabawić się w przewidywanie przyszłości, zapowiada się nam solidne wydawnictwo. Na to przynajmniej liczę.

Skinty Fia to irlandzki zwrot, który przekładając na angielski oznacza „the damnation of the deer”, stąd na okładce albumu pojawił się jeleń, wyrwany ze swojego naturalnego środowiska i umieszczony w korytarzu domu, oświetlony sztuczną czerwoną poświatą. Jeleń olbrzymi, zwany też łosiem irlandzkim jest gatunkiem wymarłym, a przemyślenia zespołu na temat irlandzkiej tożsamości są centralnym elementem Skinty Fia. Podczas gdy Dogrel opisywał dublińskie postacie – jak taksówkarz w Boys In The Better Land, a A Hero’s Death dokumentował rozłąkę i brak więzi, które zespół odczuwał w trasie podróżując po świecie, tak na Skinty Fia Fontaines D.C. wyrażają swoją „irlandzkość” z dystansu, budując nowe życie gdzie indziej. Dla zespołu, w którego żyłach płynie krew rodzinnego miasta – „D.C.” to skrót od „Dublin City” – album jest próbą pogodzenia potrzeby poszerzania horyzontów z emocjami, które wciąż czują do kraju i ludzi, których zostawili za sobą.

czytamy w informacji prasowej

Fontaines D.C. przyjadą także do Polski w celu promocji albumu. Grupa 13 czerwca zagra w warszawskiej Proximie.

Slowthai z kolei obchodził parę dni temu pierwszą rocznicę wydania krążka Tyron. Muzyk pojawi się w tym roku na kilku muzycznych festiwalach, w tym na chorzowskim FEST Festival. Brytyjczyk musiał odwołać swój zeszłoroczny występ ze względu na obostrzenia i obowiązkową kwarantannę.

W przypadki nie wierzymy

Czy doczekamy się wspólnego utworu Fontaines D.C. i Slowthaia? Wszystko na to wskazuje. Irlandzki zespół jeszcze we wrześniu wyrażał chęć nawiązania współpracy z raperem z Northampton. Na twitterowym profilu wytwórni Speedy Wunderground pojawiło się nagranie, na którym możemy zaobserwować wspólnie grających artystów. W studiu obecny jest również producent Kwes Darko, bliski współpracownik Slowthaia. Jak myślicie, zwykłe spotkanie czy szykuje się coś grubszego?

Fontaines D.C. i Slowthai razem w studiu

Fani gitarowych brzmień z Wielkiej Brytanii i Irlandii powinni uważnie obserwować przebieg wypadków. Slowthai i Fontaines D.C. spotkali się w studiu nagraniowym. Doczekamy się współpracy? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →