kadr z teledysku do utworu „Yum”

Slowthai znika z line-upów festiwali po oskarżeniach o gwałt


17 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Raper slowthai zaprzeczył zarzutom o przemoc seksualną, której miał dopuścić się względem kobiety w 2021 roku. Pomimo tego festiwale Glastonbury i Reading & Leeds usunęły go z programów wydarzeń.

Slowthai oskarżony o gwałt

Tyronowi Framptonowi, znanemu jako slowthai, postawiono zarzuty o gwałt. Raper z Northampton jest oskarżony o napaść seksualną – penetrację ustną i waginalną bez zgody kobiety we wrześniu 2021 roku w Oksfordzie. 28-letni muzyk pojawił się wirtualnie na rozprawie 16 maja, żeby potwierdzić swoje dane, datę urodzenia oraz adres. Po wystąpieniu w sądzie Frampton został zwolniony za kaucją i ma stawić się przed Oxford Crown Court w przyszłym miesiącu. Przedstawiciele prokuratora przekazali, że sprawa musi zostać rozpatrzona przez sąd koronny.

Raper zaprzecza zarzutom

W mediach społecznościowych slowthai odniósł się do oskarżeń, kategorycznie odrzucając zarzuty.

Jestem niewinny i jestem pewien, że moje imię zostanie oczyszczone. Do tego czasu dołożę wszelkich starań, aby zapewnić szybkie i sprawiedliwe zakończenie tej sprawy. Proszę, aby moi zwolennicy nie komentowali tej sytuacji, uszanowali proces i prywatność mojej rodziny w tym czasie

– czytamy w oświadczeniu.
materiały promocyjne

Festiwale usuwają slowthaia z line-upów

Brytyjski raper zdobył sławę dzięki swojemu głośnemu debiutowi Nothing Great About Britain z 2019 roku. Zaskoczył publikę swoją brutalną szczerością w kontekście spraw politycznych, a także sceniczną energią i szaleństwem, które pokazuje w ekscentrycznym wizerunku oraz bogatych teledyskach. W ostatnich miesiącach promował swój ostatni album UGLY, który ukazał się w marcu tego roku.

Slowthai ma zaplanowaną letnią trasę, jednak już wiadomo, że nie pojawi się na Glastonbury – jednym z największych na świecie festiwali muzycznych, który odbywa się pod koniec czerwca. Pierwotnie jego ksywka widniała na plakacie wydarzenia, jednak nie jest już widoczna na tym aktualnym, udostępnionym na stronie internetowej. Po cichu usunięto go również z line-upu Leeds Festival.

Raper slowthai zaprzeczył zarzutom o przemoc seksualną, której miał dopuścić się względem kobiety w 2021 roku. Pomimo tego festiwale Glastonbury i Reading & Leeds usunęły go z programów wydarzeń. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →