materiały prasowe

Fontaines D.C. przyjadą do Polski z nową płytą


26 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Takie informacje zdecydowanie poprawiają złe humory spowodowane szarugą za oknem. Irlandzki zespół Fontaines D.C. przyjedzie do Polski z nowym albumem! Sprawdźcie szczegóły.

Fontaines D.C. z nową płytą

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że jedna z najciekawszych rockowych formacji na scenie, irlandzki zespół Fontaines D.C., już niedługo poczęstuje nas porcją świeżej muzyki, w postaci nowej płyty. Krążek Skinty Fia ukaże się 22 kwietnia i będzie trzecim studyjnym wydawnictwem kapeli z Dublina. Tak prezentuje się jego okładka.

Fontaines D.C. przyjadą do Polski z nową płytą

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, nowa odsłona twórczości Irlandczyków to miks zmiennych nastrojów, zaskakującej wnikliwości, dojrzałości i sporego ładunku emocjonalnego.

Skinty Fia to irlandzki zwrot, który przekładając na angielski oznacza „the damnation of the deer”, stąd na okładce albumu pojawił się jeleń, wyrwany ze swojego naturalnego środowiska i umieszczony w korytarzu domu, oświetlony sztuczną czerwoną poświatą. Jeleń olbrzymi, zwany też łosiem irlandzkim jest gatunkiem wymarłym, a przemyślenia zespołu na temat irlandzkiej tożsamości są centralnym elementem Skinty Fia. Podczas gdy Dogrel opisywał dublińskie postacie – jak taksówkarz w Boys In The Better Land, a A Hero’s Death dokumentował rozłąkę i brak więzi, które zespół odczuwał w trasie podróżując po świecie, tak na Skinty Fia Fontaines D.C. wyrażają swoją „irlandzkość” z dystansu, budując nowe życie gdzie indziej. Dla zespołu, w którego żyłach płynie krew rodzinnego miasta – „D.C.” to skrót od „Dublin City” – album jest próbą pogodzenia potrzeby poszerzania horyzontów z emocjami, które wciąż czują do kraju i ludzi, których zostawili za sobą.

Płytę promuje singiel Jackie Down The Line.

Fontaines D.C. – Jackie Down The Line

Nowa płyta to i nowa trasa koncertowa

Zespół wyruszy w trasę koncertową promującą nową płytę. Jednym z przystanków Fontaines D.C. będzie warszawska Proxima. Irlandczycy zagrają w stolicy już 13 czerwca. Otwarta sprzedaż biletów wystartuje w piątek 28 stycznia, o godzinie 12:00.

Takie informacje zdecydowanie poprawiają złe humory spowodowane szarugą za oknem. Irlandzki zespół Fontaines D.C. przyjedzie do Polski z nowym albumem! Sprawdźcie szczegóły. Fontaines D.C. z nową płytą Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że jedna z najciekawszych rockowych formacji na scenie, irlandzki zespół Fontaines D.C., już niedługo poczęstuje nas porcją świeżej muzyki, w postaci nowej płyty. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →