fot. materiały prasowe

Fontaines D.C. z mrocznym singlem „I Love You”


17 lutego 2022

Podziel się newsem:

Irlandzki zespół Fontaines D.C. podzielił się kolejnym utworem. I Love You to drugi singiel promujący nadchodzący krążek Skinty Fia.

Fontaines D.C. szykują nam kolejny genialny krążek?

Może jest to zbyt daleko idący wniosek, bo Fontaines D.C. podzielili się, póki co, dwoma singlami z nadchodzącej płyty. Są to jednak utwory, które nie schodzą poniżej poprzeczki, którą Irlandczycy zawiesili sobie swoim poprzednim wydawnictwem. Do premiery albumu Skinty Fia jeszcze pozostało nieco czasu, jednak zespół z Dublina mocno ostrzy mój apetyt na tę płytę: najpierw za sprawą pierwszego zwiastuna w postaci Jackie Down The Line, a potem po ich spotkaniu w studiu z raperem Slowthaiem. Ten drugi powód pozostaje jednak w sferze moich domysłów i może jakichś cichych pragnień.

Nie wiadomo, czy autor Tyrona pojawi się u Irlandczyków (albo odwrotnie), ale jeśli coś z tego wyjdzie, to będzie współpraca z kategorii „nikt się nie spodziewał, każdy potrzebował”. O czym będzie Skinty Fia?

Skinty Fia to irlandzki zwrot, który przekładając na angielski oznacza „the damnation of the deer”, stąd na okładce albumu pojawił się jeleń, wyrwany ze swojego naturalnego środowiska i umieszczony w korytarzu domu, oświetlony sztuczną czerwoną poświatą. Jeleń olbrzymi, zwany też łosiem irlandzkim jest gatunkiem wymarłym, a przemyślenia zespołu na temat irlandzkiej tożsamości są centralnym elementem Skinty Fia. Podczas gdy Dogrel opisywał dublińskie postacie – jak taksówkarz w Boys In The Better Land, a A Hero’s Death dokumentował rozłąkę i brak więzi, które zespół odczuwał w trasie podróżując po świecie, tak na Skinty Fia Fontaines D.C. wyrażają swoją „irlandzkość” z dystansu, budując nowe życie gdzie indziej. Dla zespołu, w którego żyłach płynie krew rodzinnego miasta – „D.C.” to skrót od „Dublin City” – album jest próbą pogodzenia potrzeby poszerzania horyzontów z emocjami, które wciąż czują do kraju i ludzi, których zostawili za sobą.

czytamy w informacji prasowej
Fontaines D.C. z mrocznym singlem „I Love You”
Fontaines D.C. – Skinty Fia – okładka płyty

Fontaines D.C. wydali mroczny i przejmujący singiel I love You

„Irlandzkość”, o której mowa w informacji prasowej, faktycznie objawia się w nowym singlu Fontaines D.C. I Love You. Jak wyjaśnia wokalista formacji, Grian Chatten, jest to pierwszy otwarcie polityczny utwór, jaki napisali. Piosenka opowiedziana jest z perspektywy żyjącego za granicą Irlandczyka, który pomimo sukcesów w życiu osobistym, zaczyna odczuwać głębokie rozczarowanie i gniew, związane z nastrojami społecznymi oraz z największymi okrucieństwami w historii kraju, takimi jak lata zaniedbań i tuszowania wieloletnich tragedii, jakie miały miejsce w domu samotnej matki Bon Secours Mother and Baby Home w Tuam, w hrabstwie Galway.

Fontaines D.C. – I Love You, posłuchaj utworu i obejrzyj teledysk

W ramach promocji płyty Skinty Fia, Fontaines D.C. odwiedzą Polskę. Irlandczycy zagrają 13 czerwca w warszawskiej Proximie.

Irlandzki zespół Fontaines D.C. podzielił się kolejnym utworem. I Love You to drugi singiel promujący nadchodzący krążek Skinty Fia. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →