fot. Polocho

Fontaines D.C. z ostatnim singlem przed premierą najnowszej płyty


21 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Irlandzki zespół Fontaines D.C. podzielił się czwartym i ostatnim singlem przed premierą płyty Skinty Fia.

Roman Holiday, czyli opowieść o przeprowadzce

Najnowszy singiel Fontaines D.C. nosi tytuł Roman Holiday. Utwór opowiada o poczuciu przynależności do nowej społeczności oraz o tożsamości społecznej.

Roman Holiday przywodzi na myśl lato, szerokie ulice w północnym Londynie i potrzebę zwiedzania oraz odkrywania ich nocą. Wiąże się też z małym dreszczykiem emocji związanym z byciem bandą Irlandczyków w Londynie, naszym małym, sekretnym językiem oraz pierwszym mieszkaniu, do którego wprowadziłem się z moją dziewczyną.

– mówi o utworze Grian Chatten, wokalista zespołu

Fontaines D.C. – Roman Holiday, posłuchaj utworu

Nowa płyta Fontaines D.C. tuż, tuż

Skinty Fia to trzeci krążek irlandzkiego zespołu. Płyta zapowiadana jest jako wydawnictwo o zmiennych nastrojach, zaskakującej wnikliwości, dojrzałości i sporym ładunku emocjonalnym.

Skinty Fia to irlandzki zwrot, który przekładając na angielski oznacza „the damnation of the deer”, stąd na okładce albumu pojawił się jeleń, wyrwany ze swojego naturalnego środowiska i umieszczony w korytarzu domu, oświetlony sztuczną czerwoną poświatą. Jeleń olbrzymi, zwany też łosiem irlandzkim, jest gatunkiem wymarłym, a przemyślenia zespołu na temat irlandzkiej tożsamości są centralnym elementem Skinty Fia. Podczas gdy Dogrel opisywał dublińskie postacie – jak taksówkarz w Boys In The Better Land, a A Hero’s Death dokumentował rozłąkę i brak więzi, które zespół odczuwał w trasie, podróżując po świecie, tak na Skinty Fia Fontaines D.C. wyrażają swoją „irlandzkość” z dystansu, budując nowe życie gdzie indziej. Dla zespołu, w którego żyłach płynie krew rodzinnego miasta – „D.C.” to skrót od „Dublin City” – album jest próbą pogodzenia potrzeby poszerzania horyzontów z emocjami, które wciąż czują do kraju i ludzi, których zostawili za sobą.

– czytamy w informacji prasowej

Skinty Fia ukaże się już jutro, 22 kwietnia.

Irlandzki zespół Fontaines D.C. podzielił się czwartym i ostatnim singlem przed premierą płyty Skinty Fia. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Roman Holiday, czyli opowieść […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →